Rakvere linna metsades teostatakse üraskiründe piiramiseks hooldusraiet

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
04.06.2019

Rakvere linn alustas sel nädalal Keskkonnaameti loal linna metsades hooldusraiet, et vähendada kuuse-kooreüraski poolt tekitatud kahjustuse edasist levikut.

Puid raiutakse üraskirüüste suuremates kolletes linna metsade erinevatel aladel. Hooldusraie käigus eemaldatakse metsast üraski poolt kahjustatud ja asustatud puud.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka sõnutsi on kuuse-kooreürask metsakahjur, kes poeb elujõus puu koore alla ning närib sinna piki tüve kulgeva käigu, et muneda. Munadest koorunud vastsed teevad tüvele omakorda tüvega risti kulgevad käigud ja mõni kuu hiljem puu kuivab. „Üraskiründe piiramiseks on vajalik kahjustunud puud maha võtta ja metsast välja vedada enne, kui uus mardikate põlvkond puu seest välja tuleb ja uusi puid asustama asub," selgitas Sikka.

Tööd kestavad 14. juunini.

Kuuse-kooreüraski tagajärjel kuivanud puud. Fotod: Riin Sikka.

Riin Sikka
Keskkonnaspetsialist