Rakvere linna lasteaialapsed saavad nüüdsest prii hommikusöögi

Alates 2019. aasta jaanuarist tagab Rakvere linn tasuta hommikusöögi neile linna lasteaedades ja -hoidudes käivatele lastele, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri alusel Rakvere linnas.

Rakvere linnavolikogu poolt detsembris kinnitatud Rakvere linna 2019. aasta eelarves on lasteaialaste hommikusöökide katteks planeeritud 35 000 eurot. Otsuse näol on tegemist ühe olulise punktiga koalitsioonilepingust.

Abilinnapea Triin Varek: "On palju omavalitsusi, kes toetavad lastega peresid sellega, et tasuvad laste toidu eest lasteaias. Rakvere linn on juba aasta tagasi need teemad nö lauale toonud ja hea meel on märkida, et liigume nüüd sammhaaval selle suunas, et alustame linna laste hommikusöögi eest tasumisega.  Ehk jõuame peagi ka sinnani, et Rakvere linnas on linna lastele kogu lasteaiatoit tasust prii."

Võrdsetel alustel kohtlemine on oluline, seega tasutakse linna laste eest hommikusöögi maksumus ka eralasteaias ja lastehoidudes (kus käivad poolteise kuni kolme aasta vanused lapsed). Ühe hommikusöögi maksumus on 30 eurosenti.

Lastevanematele uuendusega seoses mingeid lisakohustusi ei kaasne. Arvlemine lasteaiatoidu eest toimub samadel alustel, kuid igakuise arve summa on hommikusöögi osa võrra väiksem.

Triin Varek: "Hommikusöök on oluline päevatoidu osa ja lapse arengu ning tervise seisukohalt eriti tähtis. Meie arvestuste kohaselt söövad praegu hommikust keskmiselt 70% lasteaias ja hoidudes kohalkäijatest. 3-4aastaseid hommikusöögi sööjaid on 40% ja 5-7aastaseid ca 60%. Need arvud võivad muutuda, kui hommikusöögi eest lapsevanem enam tasuma ei pea. Võib-olla tuuakse osa lapsi hommikusöögiks nüüd siiski lasteaeda, kuid kindlasti on ka neid, kes olenemata sellest muudatusest saabuvad hiljem."

Rakvere linna elanike registris on jaanuari alguse seisuga ligi 800 lasteialast, kellele laieneb nüüdsest õigus tasuta lasteaia hommikusöögile.