Rakvere linn valmistub peagi algavaks õppeaastaks

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
21. august 2020

Täna pidasid linnajuhid ühise koosoleku Rakvere linna hallatavate allasutuste juhidega, et arutada koroonaviiruse foonil ettevalmistusi peagi algavaks sügishooajaks ja uueks õppeaastaks.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on meil tagasi vaadates kogemus kevadest, mis oli üsna karm kõigile.  „Saime kõik hästi hakkama, siiras tänu selle koostöö eest!" tunnustas linnapea. Samas on sügis ees ja kõik mõtlevad, kuidas valmis olla koroonaviiruse teiseks laineks.

Linnajuhid ei soovi tegevusi kohe üle reguleerida, vaid kõige tähtsam on ennetustegevus, et hoida inimeste tervist. „Oluline on leida need ühtsed asjad, millega koos edasi läheme ja erisused, mida igas allasutuses järgitakse," lisas Varek.

Triin Vareki sõnul on linn kevadise ootamatu koroonakriisi kogemuse plussid-miinused läbi analüüsinud. „Arvestame COVID-19 võimaliku teise lainega. Kui tuleb nakkuskolle Rakverre, siis järgime Terviseameti juhiseid ja käitume vastavalt," lisas ta.

Linnapea sõnul saame me kõik iseennast hoida. Järgides lihtsaid reegleid – täidame hügieeninõudeid, hoiame võõrastega sotsiaalset distantsi. Suur roll on täiskasvanute järelevalvel ja haigena tuleb püsida kodus.

Rakvere abilinnapea Laila Taluniku sõnul tehakse haridusasutuste juhtidega eraldi koosolekud, kuna koolidel ja lasteaedadel on palju teemasid (toitlustamise korraldamine, kätehügieen, õuesõpe, laste hajutamine, võimalikud distantsõppepäevad jms).

Triin Varek
Rakvere linnapea