Rakvere linn renoveerib tänavavalgustuse

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
14.02.2019

Rakvere linn taotles ja sai Euroopa Liidu tõukefondidest 1,3 miljonit eurot linna tänavavalgustuse renoveerimiseks, mis kaasajastab tänavavalgustust 68 linna tänaval.

„Rakvere linna tänavavalgustuse renoveerimine" on üks perioodil 2014-2020 struktuuritoetust saanud mahukatest projektidest. Rakvere linn esitas mullu sihtasutusele Keskkonnainvesteeringute Keskus taotluse toetuse saamiseks Euroopa Ühtekuuluvusfondist projekti „Rakvere linna tänavavalgustuse renoveerimine" elluviimiseks. Projekti eesmärk on vähendada elektrienergia tarbimist tänu efektiivsema LED-valgustustehnoloogia kasutuselevõtule ja selle toel saab renoveerida ning korda teha enamuse linna välisvalgustusest.

Eelseisva 30 kuuga, mis projekti elluviimiseks antud, viiakse linnakeskkond oluliselt tänapäevasemale tasemele – kokku on projekti käigus plaanis renoveerida 68 linnatänava valgustus. Renoveerimine hõlmab Rakveresse sisenevaid tänavaid, kesklinna ning erinevaid Rakvere linnaosi. Rakveresse sissetulevatest tänavatest kavatsetakse renoveerida viie tänava valgustus (Tartu, Kreutzwaldi, Tammiku, Õie, Vabaduse). Kesklinnast on kaetud pea kogu ala.

Välja jäävad juba renoveeritud tänavavalgustusega kesklinna osa ning Pikk tänav, mis on kavas renoveerida teise projekti raames. Peale renoveerimise teostamist on Rakverel kvaliteetse tänavavalgustusega kõik sissesõidud, kogu kesklinn ning suuremad linnaosad.

Rakvere linnas on ligikaudu 83,4 km valgustatud tänavaid ning valgustuspunkte ca 2780.  Projekti elluviimine annab lisaks energia kokkuhoiule ning paremale valgustatusele võimaluse elukeskkonna parendamiseks ka muudes valdkondades.

Projekti raames renoveeritakse 1059 valgustuspunkti. Hetkel on keskmine valguspunkti võimsus 156W. Peale renoveerimist ei ületa keskmine valguspunkti võimsus 49W.

Projekti kogumaksumus on 2 048 592 eurot,  mida rahastab Euroopa Ühtekuuluvusfond  1 331 584,80 euro ulatuses ja kaasfinantseerib Rakvere linn. Projekt viiakse ellu ajavahemikul 1. märts 2019 kuni 31. august 2021.

Teate koostas:

kommunikatsioonispetsialist