Rakvere linn palub teatada abivajavatest inimestest

Pressiteade
13. märts 2020

Rakvere linnavalitsuses arutati täna seoses kehtestatud eriolukorraga eakamate ja sotsiaalselt vähekindlustatud isikute abistamist ja neile kriisiperioodil täiendava toe pakkumist.

Linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deketi sõnul on sotsiaalosakond ja Rakvere Sotsiaalkeskus valmis pakkuma suuremas mahus tuge abivajajatele ja üksikutele eakatele, kes kriisiolukorras ei saa toetuda oma lähedastele. „Linnavalitsuse igapäevane töö ja sotsiaalteenuste osutamine jätkub, ametnikud on majas, kuid inimeste tervise huvides ja otsekontaktide vältimiseks osutatakse elanikele teenuseid peamiselt telefoni ja e-posti teel," ütles Suun-Deket.

Sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket on ööpäevaringselt kättesaadav telefonil 515 8185. Tööpäevadel toimub abivajajaile täiendav sotsiaalnõustamine.

Linnavalitsus kutsub rakverlasi üles märkama abivajajaid enda ümber ja teavitama nendest linnavalitsust telefonil 322 5880. „Nagu linnapea Triin Varek on juba varasemalt öelnud -  ärge unustage vanemaealisi sugulasi ja sõpru, tehke need kõned ja küsige, kuidas on nende tervislik olukord või kas nad vajavad abi," paneb Suun-Deket kõigile südamele.

Koroonaviirusega seonduvate küsimuste korral avatakse 16. märtsis üleriigiline kriisitelefon 1247.

Kersti Suun-Deket
Sotsiaalosakonna juhataja