Rakvere linn meenutab Jakob Liiva

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
25.02.2019

Neljapäeval, 28. veebruaril möödub 160 aastat Jakob Liiva sünnist. Jakob Liiv  (1859-1938)  oli luuletaja, näite- ja proosakirjanik, Rakvere teatri asutaja ja iseseisvunud Eesti esimene Rakvere linnapea aastatel 1919-1921.

„Ehkki Jakob Liiv oli Rakvere linnapea lühikest aega, oli tema panus Rakvere arengusse suur ja märgiline. Tänaste ja tulevaste põlvede kohus on teda mäletada ja vääriliselt meeles pidada," sõnab Rakvere linnapea Marko Torm.

Esimese Rakvere linnapea mälestuseks süütavad linnapea Marko Torm ja volikogu esimees Mihkel Juhkami 28. veebruari hommikul Rakvere linnakalmistul Jakob Liiva haual küünlad ja asetavad kimbu. Õhtul kell 17.30 toimub Rakvere linnavalitsuse valges saalis üritus, kus heidame pilgu Jakob Liiva elule. Rakvere Teatri näitlejad Grete Jürgenson, Tiina Mälberg ja Toomas Suuman esitavad katkeid Suumani lühinäidendist "Saksad sõitsid saaniga", mille esietendus toimus Jakob Liiva 150. juubelil. Sissepääs prii.

kommunikatsioonispetsialist
tel 510 4544