Rakvere kesklinn täitus täna tuhandete kevadlilledega

Pressiteade
24. aprill 2021

Hoolimata hommikul valitsenud pilvisest ilmast alustati Rakveres täna lillekastidesse kirkavärviliste kevadiste sibullillede istutamisega

Linnaaednik Anu Otsma sõnul lisandub sel kevadel linna lillekastidesse kokku pea 7000 sibullille - peamiselt tulpe ja nartsisse - ja ligikaudu 2300 võõrasema. Lisaks tavapärastele Keskväljaku, promenaadi ja Parkali tänava sibullilledele luuakse tänavu uue objektina lilleilu ka Pikale tänavale.

„Kui tulpide õiteilu möödub, istutatakse nende asemele võõrasemad," lisas linnaaednik.

Kokku istutatakse kevadlilli Rakveres seitsmele haljasalale, parki ja promenaadile.

Linnaaedniku sõnul on oodata palju kauneid värve silma rõõmustama. Valitud on erksad toonid, et värvid rõõmustaksid veel kahvatu looduse keskel meie meeli.

Lisaks kaunistavad kevadel oma erksate värvidega linna arvukaid haljasalasid juba varasematel aastatel istutatud tulbid, nartsissid, krookused ja hüatsindid, mida leidub seal juba mitmekümne tuhande ringis.

Enne jaanipäeva vahetatakse kevadlilled erinevate suvelillede vastu.

Paneme inimestele südamele – selleks, et rõõmu kauemaks jätkuks, ei ole lilled mõeldud kaasavõtmiseks ja lõhkumiseks.

Anu Otsma
Linnaaednik