Rahvusooper Estonia toob Rakvere Kultuurifestivalile „Luikede järve“

Rakvere Linnavalitsus/Rahvusooper Estonia
PRESSITEADE
10. september 2020

Rahvusooper Estonia ja Rakvere linn allkirjastavad reedel, 11. septembril kell 12.00 Rakvere Linnavalitsuse valges saalis koostööleppe Pjotr Tšaikovski balleti „Luikede järv" esitamiseks Rakvere Kultuurifestivalil. Leppe allkirjastavad Rahvusooper Estonia tehnikadirektor peadirektori kohustes Taivo Pahmann ning Rakvere linnapea Triin Varek.

1.-8. novembrini 2020 toimub Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel teist korda Rakvere Kultuurifestival, mille patrooniks on austatud maestro Arvo Pärt.

Festivali tähtsündmuseks on Rahvusooperi lavastuse, Pjotr Tšaikovski balleti „Luikede järv" etendus 5. novembril Rakvere Spordikeskuses.

Rakvere linnapea Triin Varek: "Aasta tagasi ellukutsutud festival on kindlasti Rakvere üks tähtsündmusi. Siiras rõõm, et koostöö Rahvusooperiga võimaldab meil pakkuda inimestele suurepäraseid elamusi kodulinnast lahkumata. Oleme väga uhked ja tänulikud, et Estonia Rakveres esineb ning etenduvad tippteosed. Usun, et „Luikede järve" tulevad vaatama uuesti ka need, kes on seda juba näinud."

Ka teatrirahval on suur heameel koostöö üle. "Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusballett on rõõmsad, et saavad jagada Rakvere publikuga sellist klassikalise balleti meistriteost nagu seda on "Luikede järv," märkis Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris.

Festivali kultuuriprogramm tuleb mitmekesine ja tihe. Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul on oodata Annely Peebo ja Mart Sanderi ühiskontserti „Muinaslugu Rakveres", mis on spetsiaalselt festivalile seatud programmiga. Esinema tuleb Inger, Sofia Rubina koos Rakvere Linnaorkestriga, rahvamuusikaansambel Kungla, Virumaa Kammerorkester. Lisaks balletile „Luikede järv" on kavas balletiõhtu vabakutselise balletiartisti Mehis Saaberi lavastuses, ajalooline tantsulavastus ning koreograafiline installatsioon „Olmeulmad: Sanctum textum*". Rahvusooper Estonia „Kontsert kõige pisematele" pakub muusikalist rõõmu mudilastele ja nende vanematele. Lisaks korraldab kontserte haridus- ja kultuuriselts Kaur. „Oleme tänulikud oma koostööpartneritele ja täname südamest maestro Arvo Pärti, kes juba teist aastat on Rakvere Kultuurifestivali patrooniks," märkis Alte.

Lepingu allkirjastamisele järgneb etteaste Eesti Rahvusballetilt, milleks on väikese luige tants balletist "Luikede järv".

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor