Rahvusooper Estonia ja Rakvere linn sõlmivad koostööleppe

Rakvere Linnavalitsus/Rahvusooper Estonia pressiteade
15.04.2019

Rahvusooper Estonia ja Rakvere linn sõlmivad esmaspäeval, 15. aprillil kell 11.00 Rakvere Linnavalitsuse valges saalis koostööleppe ooperi „La traviata" esitamiseks Rakvere Kultuurifestivalil. Leppe allkirjastavad Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Marko Torm.

19.-24. novembril 2019 toimub Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel esmakordselt Rakvere Kultuurifestival, mille patrooniks on austatud maestro Arvo Pärt. Festivali tähtsündmuseks on Rahvusooper Estonia poolt Giuseppe Verdi ooperi „La traviata" esitamine 21. novembril 2019 Rakvere Spordikeskuses.

„Rakvere linn on õnnelik ja rõõmus, et saame rakverlastele ja linna külalistele pakkuda aina enam erinevaid ja võimsaid kultuurielamusi. Estonia teatri jõudmine ja huvi tulla Rakveresse on märgiline. Areneme ja kasvame iga aastaga ning siin on suur roll olnud nii Rakvere arengutel üldiselt kui ka Kultuurikeskuse inimeste tublil tööl," kommenteerib linnapea Marko Torm. „Kui soovime, et Rakvere Vallimäe arendus ja tulevane Arvo Pärdi nimeline kontserdimaja oleksid maksimaalselt hõivatud ja heas töös, siis peame selle nimel tegutsema juba praegu. Alustama koostöövorme, suhtlema korraldajatega ja looma tutvustussündmusi enne uusi festivale, suuri kontserte ja muid sündmusi. See tähendab loomulikult ka linnapoolset valmidust näha ette oluliselt rohkem tegevusvahendeid suurte asjade käivitamiseks ja elushoidmiseks. Meie mõtlemine peab muutuma," lisab linnapea.

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe: „Tegu on ajaloolise hetkega, sest Rakveres pole kunagi varem etendunud täismahus ooperit ning mida muud esimeseks ooperikogemuseks pakkuda kui mitte „La traviatat". Tegemist on tõelise ooperiklassikaga, armastatuima ooperiga muusikateatri ajaloos, kus iga aaria on ooperimuusika pärl," räägib Rahvusooperi Estonia peadirektor Aivar Mäe. „Meil on väga hea meel, et nüüd saame ka esmakordselt tuua sellise suurepärase ooperi Rakvere rahvani. Üheks päevaks saab Rakvere Spordikeskus ooperimajaks ning nauditav ooperielamus on tagatud kõigile saalisviibijatele. Lisaks „La traviatale" toome järgmisel sügisel Rakvere Teatrisse ka opereti „Operetikuningas Imre Kálmán", mille peaosades on armastatud Helgi Sallo ja Hans Miilberg," lisas teatrijuht Mäe.

Festivali kultuuriprogramm tuleb mitmekesine ja tihe: ooper, kontserdid mainekatelt Eesti muusikutelt, rahvusvaheline balletiõhtu vabakutselise balletiartisti Mehis Saaberi eestvedamisel ning Eesti Tantsuakadeemia ja Esteetika- ja Tantsukooli koostööna valmiv tantsulavastus. Lisaks esinevad Rakvere Muusikakool, Rakvere Linnaorkester ja mitmed teised. Kontserdid toimuvad Rakvere linna tavapärastes ning tavatutes paikades.

* * *

Lepingu allkirjastamisele järgneb Rahvusooper Estonia solistide Kristel Pärtna ja Mehis Tiitsu esituses duett Verdi ooperist "La traviata" pealkirjaga "Parigi, o cara!".​ Klaveril saadab Riina Pikani.

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor