Põhja-Eesti regiooni turismikonverentsil tutvustatakse Rakvere linna arendusi

Neljapäeval, 8. novembril 2018 toimub vastavatud Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal Põhja-Eesti turismikonverents „Tulevikunoodid", mis pakub tänavu erakordselt põnevaid tulevikku käsitlevaid teemasid.

Mis on turismimajanduse hetkeseis ja tulevikuperspektiiv Eestis? Regionaaltasand täna ja homme. Metropoliregiooni tulevikuvisioon ehk Tallinn-Helsingi tunnelist saab Põhja-Eesti piirkonna majanduse kasvuvedur. Eurorahadeta, kuid auhinnatud jne.

Konverentsil on kavas ka Põhja-Eesti maakondade paneel, kus diskuteerivad turismiuudiste ja -tuleviku teemadel piirkondade võtmeisikud. Rakvere linna arendusi tutvustab paneelis linnapea Marko Torm. „Kutsun kõiki inimesi Rakveret nautima, sest lähiaastate arenduste tulemused muudavad Rakvere üheks piirkonna atraktiivseimaks turismisihtkohaks," avab linnapea tulevikuperspektiive.

Traditsioonide kohaselt tunnustab SA Põhja-Eesti Turism konverentsil ka parimaid turismiarendajaid. Konkursi „Põhja-Eesti parimad turismiarendajad 2018" eesmärk on tunnustada Põhja-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada regiooni inimestele turismivaldkonna olulisust. SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul on turism oluline regionaalarengu tööriist, mis võimaldab piirkonna enda potentsiaali ja ressursside ärakasutamist.