Parkali tänava promenaad nomineeriti Lääne-Viru aasta teo tunnustusele

Jaanuari viimasel päeval tunnustati Rakvere linnuses Lääne-Viru aasta tegu 2018 laureaate. Suur rõõm on märkida, et ühistegude kategoorias oli üheks nominendiks Rakvere linnavalitsuse poolt Parkali tänava rekonstrueerimine ja jalakäijate ala rajamine.

Tunnustuse võtsid vastu Rakvere linnapea Marko Torm ja linnaarhitekt Angeelika Pärna, kes on projekti juures olnud selle algusest saati. Angeelika Pärna sõnul valmistab Parkali tänava jalakäijate ala rajamise tunnustamine heameelt. "Sellises inimmõõtmelises linnas nagu Rakvere on väga tundlik tegeleda avaliku ruumiga – see kõnetab meid koheselt ning lakmuspaberiks on inimene ise oma kohaloluga," märkis linnaarhitekt.

Foto autor: Meelis Meilbaum/Virumaa Teataja

Aasta tegu on Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja ajalehe Virumaa Teataja koos välja antav tunnustus ja selle eesmärgiks on väärtustada olulisi Lääne-Virumaa tegusid ja tegijaid.

Rakverest oli tänavu rõõmustavalt palju nominente ja ka mõlema kategooria võitjad. Isikuteo kategoorias Pamela Marani raamat "Eesti vanaemade lood ja salatarkused" ja ühistegudest Eesti esimene üldluulepidu.