Linnavalitsus väljastas ehitusloa C. R. Jakobsoni tänava rekonstrueerimiseks Parkali-Kastani vahelises lõigus

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
13. mai 2020

Rakvere linnavalitsus otsustas oma 11. mai istungil väljastada ehitusloa Rakvere linna C. R. Jakobsoni tänava rekonstrueerimiseks Parkali ja Kastani tänavate vahelisel lõigul.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul on antud tänavalõigu ümberehitus üks käesoleva aasta suurematest tee-ehitusprojektidest Rakveres, kus linn jätkab ühe olulise sõlme väljaehitamisega.

Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna sõnul lahendatakse kahe erineva ja olulise suuna ristumispunkt. „Projekti käigus pikendatakse Parkali tänava jalakäijate ala Pika tänava suunas ning C. R. Jakobsoni tänav Pihlakast kuni Kastani ringini saab loogilisema sõiduteesuuna," rääkis Pärna.

Rakvere linna C. R. Jakobsoni tänaval Parkali-Kastani vahelisel lõigul algavad juunis rekonstrueerimistööd. Foto: Kristel Mänd

Linnaarhitekt lisas, et parkimiskohtade arv parklas ei muutu, küll aga jäävad osad parkimiskohad teisele poole sõiduteed. See annab hea võimaluse Pihlaka külastajatele sõiduteed ületamata minna kohvikusse. Parkali ja Jakobsoni ristumiskohta tekib tõstetud kivikattega sõiduteeala, kus on alandatud kiirus.

Rainer Miltopi sõnul alustatakse rekonstrueerimisprojekti ettevalmistustöödega paari nädala pärast ja ehitus algab juuni esimeses pooles. Töid tehakse etapiviisiliselt ja tänavalõik jääb liiklusele avatuks. Samuti säilib ehitustööde ajal kinnistuomanikele ligipääs oma kinnistutele.

Rainer Miltop
Rakvere abilinnapea