Linnavalitsus palub ajutiselt loobuda riidekonteinerite kasutamisest

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
16. märts 2020

Nii nagu lõppenud päikseline nädalavahetus täitis metsarajad ja mererannad inimestega, toimus sama ka prügimajanduses kui kodudes alustati kevadise suurpuhastusega.

Rakvere lähistele Lääne-Viru Jäätmekeskuse juurde tekkisid autodest pikad järjekorrad. Linnas täitusid kiiresti populaarseks saanud riidekonteinerid ja riidekotte jäeti ka konteinerite ümbrusesse.

Riidekonteinerite haldamise eest vastutava Lääne-Viru Jäätmekeskuse tegevjuhi Priit Raamatu sõnul on koroonaviiruse kiire levik toonud kaasa murekoha konteinerite tühjendamisel ja vajaduse kaitsta töötajate tervist. "Kuna riidekonteinereid tühjendatakse käsitsi ja riided on tulnud otse inimese kodudest, kujutab konteinerite tühjendamine otsest ohtu meie töötajate tervisele," selgitas Raamat.

Seetõttu palub linnavalitsus rakverlastel tungivalt kuni olukorra stabiliseerumiseni riidekonteineritesse esemeid mitte viia.

Palve ei puuduta otseselt koduse suurpuhastuse käigus tekkinud ja jäätmekeskusesse viidavaid muid jäätmeid, kuna siis paneb inimene oma jäätmed ise vastavasse konteinerisse ning jäätmekeskuse töötajal seal otsekontakti jäätmetega ei teki.

Kel on siiski soov viia läbi suurem kodune või garaažikoristus, saab otsekontaktide vähendamiseks  rentida jäätmekeskusest ehitus- ja koristusjäätmete äraviimiseks suuri konteinereid:  http://lvjk.ee/teenused-2/ehitus-ja-koristusjaatmete-konteiner/

"Rakvere linna partneri, Lääne-Viru Jäätmekeskuse ülesandeks on tagada eriolukorras jäätmeveoteenuse tavapärane toimimine ja inimesed, kes sellega tegelevad, teevad kõik endast oleneva, et teenuses häireid ei esineks," märkis abilinnapea Andres Jaadla.

Loodame kõikide mõistvale suhtumisele!

Andres Jaadla
abilinnapea