Linnavalitsus ootab ettepanekuid Rakvere Kroonimärgi kandidaatide kohta

PRESSITEADE
13.12.2018

Rakvere linnavalitsus ootab kandidaate Rakvere linna teenetemärgile - Kroonimärgile. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 4. jaanuar 2019.

Kroonimärk antakse üks kord aastas ja kuni viiele inimesele Rakvere linnale osutatud eriliste teenete eest. Ettepaneku Kroonimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed ja organisatsioonid. Ettepanek peab olema kirjalik, esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tema teenete kirjeldus ja esitaja andmed.

Ettepanekud kandidaatide kohta palume saata kirjalikult aadressil Rakvere Linnavalitsus, Lai 20, Rakvere 44308 või linnavalitsuse e-posti aadressil linnavalitsus@rakvere.ee 4. jaanuariks 2019.

Teenetemärk  antakse üle Rakvere linna korraldataval Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul vastuvõtul. Teenetemärgi andmise otsustab linnavalitsus.

Kroonimärki antakse välja alates 1996. aastast. 2018. aastal pälvisid Rakvere linna teenetemärgi ettevõtja Kersti Loite, Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja juht Helmi Urbalu, Rakvere gümnaasiumi direktor Aivar Part ja Rakvere teatri näitleja Tiina Mälberg.