Linnavalitsus korraldab omanäoliste ürituste algatamiseks projektikonkursi

Pressiteade
4. veebruar 2021

Rakvere linnavalitsus soovib mitmekesistada ja soodustada uute sündmuste korraldamist linnas.

Abilinnapea Laila Taluniku sõnul soovitakse läbi projektikonkursi julgustada loovaid ja võimekaid inimesi hoolimata koroona-aastast mõtlema  selle peale, milliseid üritusi võiks linnas korraldada, mis tutvustaksid Rakveret kui atraktiivset sihtkohta ning samas pakuksid linna ja piirkonna rahvale uusi elamusi. „Selleks  korraldab linnavalitsus projektikonkursi, mille eesmärgiks on soodustada 2021. aastal Rakvere linnas uute, omanäoliste ja avalikkusele suunatud ürituste korraldamist, milles nähtub perspektiivi ürituse jätkuvaks korraldamiseks Rakvere linnas ka edaspidi," märkis abilinnapea.

Projektile esitatavate nõuete kohaselt aitavad turundustegevused kaasa Rakvere tuntuse suurenemisele; üritusel osalevate isikute/ kasusaajate arv on vähemalt 2000; projekti raames korraldatavat üritust ei ole varasemalt korraldatud Rakvere linnas ja see viiakse ellu 2021. aasta jooksul.

Taotluse esitamise tähtaeg on 1. märts 2021. Üks taotleja võib esitada mitu taotlust, kui iga taotlus on erineva projekti kohta. Taotlus tuleb esitada elektrooniliselt Rakvere linna eelarvest toetuste taotlemise ja menetlemise infosüsteemi Spoku kaudu.

Eraldatava toetuse alammäär on 5000 eurot ja ülemmäär 20 000 eurot ühe taotluse kohta.

Taotlusi hindab Rakvere linnavalitsuse poolt moodustatud hindamiskomisjon 30 päeva jooksul pärast taotluste esitamise tähtaja möödumist. Taotluses hinnatakse projekti sisu selgust, korraldatava ürituse uudsust Rakvere linnas, projekti elluviijate võimekust, meediaplaani asjakohasust, kogueelarve realistlikkust ja plaane riskide maandamiseks.

Enne taotluse esitamist tutvu kindlasti projektikonkursi tingimustega.

Laila Talunik
Abilinnapea