Linnapäevad toimuvad tänavu teistmoodi

Pressiteade
9. aprill 2021

Rakvere linnavalitsuses toimunud koosolekul otsustati, et tulenevalt koroonaviiruse levikust ja kehtivatest piirangutest toimuvad populaarsed Rakvere linna päevad sel aastal teisiti.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on linnal ja kultuurikeskusel ühine soov pakkuda juunikuus inimestele rõõmu ja midagi toredat. „Vaja on ära oodata Vabariigi Valitsuse poolsed otsused, et saaks linnapäevad läbi viia turvaliselt ja hajutatult," ütles linnapea.

Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul on tänaseks selge, et suure külastajate arvuga Kreisilaat, Rakvere Rammumees, Extreme Jam lükkuvad sügisesele Chilli perepäevale, mis toimub 4. septembril. Samuti lükkuvad edasi, aastasse 2022, linnapäevade ajaks Vallimäe Vabaõhukeskusesse kavandatud „Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas" etendused. Ostetud piletid jäävad kehtima. Ootele jääb linnapäevade lõpuürituseks planeeritud maakonna laulupidu Virulaul 2021.

„Linnapäevade kava on praegu koostamisel ja ehkki tänavu ei saa linlastele pakkuda tavapärast rikkalikku programmi, saame korraldada väiksemas mahus sündmusi piiratud arvule publikule," oli linna kultuurijuht optimistlik.

Rakvere linnapäevad on suviti rahva seas oodatud tippsündmus, mille rikkalik programm toob tavapäraselt linna enam kui 18 000 külastajat.

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor