Lähipäevil algavad Jaama tänava rekonstrueerimistööd

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
10. juuni 2020

Lähipäevil algavad ehitustööd Rakvere linnas Jaama tänaval, mille käigus rekonstrueeritakse ligikaudu ühe kilomeetri pikkune lõik Ilu puiestee ja Härma tänava vahel.

Rakvere linnapea Triin Varek: „Rakvere linnavalitsus sai tänavu kevadel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt 490 000 eurot juhtumipõhist investeeringutoetust Jaama puiestee kui transiittee rekonstrueerimiseks."

Linnapea sõnul on investeeringutoetuse eesmärk toetada kohalikke omavalitsusi, kelle teelõikudel tekivad suure liikluskoormuse tõttu lisakulutused. „Jaama tänav on linna tee, mis on tõsise koormuse all igapäevaselt ning pikalt olnud rekonstrueerimise ootel. Antud toetus riigilt aitab parandada ka meie jaoks olulise ettevõtluspiirkonna teede olukorda. Tekib ka turvaline jalgsi liiklemine," rääkis Varek.

Linnavalitsuse teedeinsener Lennart Korbe sõnul rajatakse tööde käigus uus sõidutee konstruktsioon, tee saab uue asfaltkatte. „Samuti ehitatakse kõnnitee ja kergliiklustee ning paigaldatakse äärekivid. Ühtlasi lahendatakse tööde käigus sademevee ärajuhtimine," loetles Lennart Korbe.

Ehitustöödega alustatakse Ilu puiestee poolt kurvi pealt, kus alustatakse teeserval olevatel haljasaladel tulevase kergliiklustee rajamisega.

Tööde ajal suletakse tänaval lõiguti läbipääs. Kinnistuomanikele säilib juurdepääs oma kinnistutele. Teenindav transport saab teelõiku läbida ka ehituse ajal.

Rekonstrueerimistöid teeb OÜ TEEARU GRUPP ja objekt valmib eeldatavalt augusti lõpuks. Tööde maksumus on 567 993 eurot (hinnale lisandub käibemaks).

Lennart Korbe
teedeinsener