Kevadised jäätmekogumiskampaaniad lükkuvad olukorra stabiliseerumiseni edasi

13. aprill 2020

Mitmed inimesed on pöördunud linnavalitsuse poole küsimusega, et kas sellel kevadel ka vana eterniidi ja klaasi ning sügiseste lehtede tasuta äraandmise võimalus tuleb. Hetkeseisuga saame öelda vaid seda, et tuleb küll, kuid tänase eriolukorra valguses ei saa me kahjuks öelda, millal.

Igasugused jäätmekogumiskampaaniad meelitavad alati kohale suurema hulga rahvast ja sellest tulenevalt lükkame jäätmekeskuse töötajate tervise huvides praegu lehtede, eterniidi ja klaasi tasuta kogumise kampaaniad edasi. Kui jäätmekeskus on jälle valmis suuremat hulka inimesi teenindama, paneme paika ka kogumise kuupäevad ja anname sellest linna infokanalites teada. Seega, palume jälgida teateid.

Siiski juhime tähelepanu jäätmete sorteerimisele. Rakvere linna kodulehelt leiate tabeli, kus on kodumajapidamises igapäevaselt tekkivate jäätmete sorteerimisjuhised. Samuti leiate sealt taaskasutusse minevate jäätmete, nagu riided, taara jne, äraandmise võimalused ja asukohakaardi.

Vaata: http://rakvere.kovtp.ee/et/jaatmete-sorteerimine

Kevadel tekib kõigil paratamatult soov ja vajadus oma majapidamistes suurem koristus läbi viia. Seetõttu peame vajalikuks tuletada kõigile meelde, et jäätmete põletamine lõkkes või koduses küttekoldes on keelatud. Rakvere linna jäätmehoolduseeskirja järgi võib küttekolletes põletada vaid immutamata ja töötlemata puitu ning kiletamata paberit või kartongi. Kui soovitakse lõket teha, siis palume järgida tuleohutuse nõudeid ja panna lõkkesse vaid kuiva ja puhast puitu (oksi). Lehtede, haljastusjäätmete ja märja puidu tossutamist palume mitte harrastada, kuna see materjal ei põle hästi, vaid tekitab väga palju kahjulikke ühendeid, mida inimesed ise ning nende lapsed ja naabrid siis sisse peavad hingama. Tegelikult saab oksad viia tasuta jäätmekeskusesse ja muud haljastusjäätmed palume komposteerida oma aias.

Siit üleskutse kõigile – palume valida põletamise asemel keskkonnasõbralikumaid lahendusi kevadistel korrastustöödel tekkinud materjalist vabanemiseks. Värsket kevadeõhku vajavad meie kopsud rohkem kui midagi muud!

Lisainfo: Rakvere Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka, telefon 5650 9134.