Kevad kutsub õue liikuma!

16. aprill 2021

Kevadised ilmad ja pikad valged õhtud pakuvad suurepäraseid võimalusi värskes õhus liikumiseks. Tervislik liikumine ja sport teeb head igas vanuses harrastajate kehalisele ja vaimsele tervisele.

Rakvere linn on Eesti sportlikuim omavalitsus – siin on mitmekülgsed võimalused end aktiivsena ja sportlikuna hoida! Rakveres on välijõulinnakuid, linnastaadion, Palermo terviserajad, tenniseväljakud, discgolfirada, kergliiklusteed, tammik, Vallimäe vabaõhukeskus ja mitmeid ilusaid parke. Liikuge rõõmuga!

Palermo terviserajad

Ühe võimalusena saab iga ilmaga aktiivselt värskes õhus liikuda Palermo terviseradadel, mis asuvad kesklinna vahetus läheduses Palermo metsas. Terviserajal on 2 ja 3 km valgustatud saepuru- ja loodusliku kattega rajad, mis on liikumishuvilistele avatud aastaringi. Terviserajale ligipääs on võimalik kahest asukohast, üks parkla asub Tammiku tänava ääres ning teine Kunderi tänava lõpus. Lisaks saab Tammiku tänava poolses osas treenida välijõulinnakus.

Discgolfi park

Rakvere discgolfirajad on ülimalt populaarsed. Discgolfi üks suuremaid plusse see, et mängimine on sisuliselt tasuta - vaja on vaid soetada spordipoest vajalikud kettad. Samuti propageerib spordiala värskes õhus liikumist.

Spordikeskuse haldusalas olev ja Rakvere Haigla vahetus läheduses asuv 18-rajaga discgolfi park on ala harrastavate mängijate poolt kõrgelt hinnatud. Möödunud aastal asetses Disc Golf Metrix keskkonnas ametlike registreeritud ringide poolest Rakvere rada üle-eestilises statistikas kõrgel 14. kohal 6493 ametliku rajaläbimisega. Tegelik rajakasutus on oluliselt suurem, sest valdav osa mängijaid naudivad spordiala ilma enda tulemusi registreerimata.

Rakvere discgolfi pargi esimene rada asub kohe ametikooli taga haigla kõrval ja ootab huvilisi mängima. Pargi kasutamine on elanikele tasuta nagu teisedki vabaõhuspordirajatised Rakveres. Pargile on ligipääs nii Vabaduse tänava kui Päikese tänava poolt, viimane on mugavam teekond sõidukitega tulijaile.

Rahvaaia tenniseväljakud

Rakvere Rahvaaia tenniseväljakud asuvad maalilises Rahvaaia pargis teatri kõrval. Välisväljakute kompleksis on kolm traditsioonilist savi-liiva tenniseväljakut ja klubihoone. Kinnistut haldab Rakvere Spordikeskus. Väljakutele ja klubimajja pääseb mängijakaardiga ehk toimib nö "täisautomaatsüsteem". Mängijakaarti on võimalik soetada spordihalli administraatorilt ning aegade broneerimine käib spordikeskuse kodulehelt.

Linnastaadioni välijõulinnak

2019. aasta alguses rajati Rakvere linnastaadioni territooriumile, Kastani puiestee ja Silla tänava nurka üks Eesti suurimaid välijõulinnakuid (juuresoleval fotol, foto autor Anni Ulm), mis pakub lisavõimalusi sportimiseks.

Tegemist on spetsiaalse rajatisega, kus huvilised saavad treenida erinevaid lihasgruppe, kasutades selleks enda keharaskust. Väljakul on pikk turnimisala jõu ja ronimisosavuse arendamiseks ning mitu spetsiaalset aparaati erinevate harjutuste tarvis.

Välijõulinnak on mõeldud kõigile ja selle kasutamine on tasuta. Tegemist on väga mõnusa ja kasuliku sportimisalaga, mis sobib kõigile sõltumata vanusest ja kehalisest aktiivsusest.

Jõulinnak on avatud staadioni lahtioleku aegadel esmaspäevast kuni reedeni kell 07:30-21:30 ning laupäeval ja pühapäeval kell 07:30-20:30.

Kunstmurustaadioni spordiväljakud

Rakvere reaalgümnaasiumi juures oleval kunstmurustaadionil asub lisaks täismõõtmetes kunstmurukattega jalgpalliväljakule veel kaks korvpalli-, kaks võrkpalli- ja kaks vähendatud mõõtmetes jalgpalliväljakut. Kui täismõõtmetes väljakukasutus on hinnakirjapõhine, siis teised väljakud on linlastele broneeringuvabadel aegadel vabas kasutuses.

Skatepark

Rakvere skatepark asub Kastani puiesteel spordihalli esise parkla kõrval ning pakub sõitjatele laiaulatuslikke võimalusi.

Linnaosade spordiväljakud

Rakvere Spordikeskus haldab ka erinevates linnaosades asuvaid spordiväljakuid:
    • Kastani pst korvpalliväljak (Muusika- ja Kunstikool KAUR hoovis)
    • Kastani pst rannavolleplatsid (linnastaadionil)
    • Vahtra pst võrkpalliväljak
    • Lennuki tn korvpalliväljak
    • Moonaküla korvpalliväljak
    • Rahu tn võrk- ja korvpalliväljak

Soolikaoja avastusrada

1,2 km pikkune Rakvere Soolikaoja avastusraja läbimine on tore ja hariv ajaviide igas vanuses huvilistele. Läbi linna kulgeval matkarajal saab orienteeruda mobiiltelefoni abil ja selle läbimiseks kulub umbes pool tundi.

Matkaraja läbimiseks on vajalik mobiiltelefon ja internetiühendus. Juhtnöörid leiab raja alguspunktist Silla tänavalt Süstatiigi juurest.

Raja läbimine sobib hästi ka lastega peredele, sest proovile saab panna nii nutiseadmete kasutamise oskust kui ammutada põnevaid teadmisi Rakvere looduskeskkonna ja linna läbiva Soolikaoja kohta.

NB! Enne spordirajatiste kasutust palume kontrollida Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud sporditegemise piiranguid.

Vähemalt kuni 25. aprillini on valitsuse otsusega välitingimustes sportimine ja treenimine lubatud üksnes 2+2 reeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (arvesse läheb ka juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

2+2 reeglit tuleb järgida kõikjal avalikus ruumis liikudes. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele.