Kaks Rakvere linna staadioni avatakse eelregistreerimisega kasutamiseks

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
30. aprill 2020

Rakvere linnavalitsus otsustas oma tänasel istungil avada alates 2. maist väikestele gruppidele ainult eelregistreerimisega kasutamiseks Kastani tänaval asuva linnastaadioni koos harjutusväljakutega ja reaalgümnaasiumi juures asuva kunstmurustaadioni koos korvpalliplatsidega. Lähtuvalt eriolukorra tingimustest pääseb korraga treenima maksimaalselt üheksaliikmeline grupp koos treeneriga, järgides 2+2 reeglit.

Rakvere Spordikeskuse direktor Siim Tuus: „Avame ainult need spordiobjektid, mis asuvad aiaga piiratud alal ja kus suudame teostada järelevalvet eriolukorra reeglite täitmise üle."

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul ei kiirusta linn hetkel avama välijõuväljakuid ja mänguväljakuid, kuna vabariigi valitsuse otsuse kohaselt tuleb alates 2. maist välijõusaali valdajal tagada inventari märgpuhastamine vähemalt üks kord iga 24 tunni jooksul. „Kohustus vähemalt üks kord ööpäevas inventari desinfitseerida eeldab väga spetsiifiliste ainete kasutamist ja oleks väljakute mahtu arvestades suur töökoormus," selgitas linnapea.

Rakvere linnas on 14 avalikku mänguväljakut, lisaks välijõuväljakud. Kui linn oma otsusega väljakud märtsis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulges, oli paraku näha, et nõudeid pahatihti ei järgitud.

Vareki sõnul ei tea keegi, kuidas viirus võib levima hakata kui inimesed aktiivsemalt liikuma hakkavad. „Vaatame kuidas kulgeb eelregistreerumisega spordiväljakute kasutamine ja inimesed reeglitest kinni peavad. Seejärel hakkame väljakuid järk-järgult avama," märkis Varek.

Triin Varek
Rakvere linnapea