Kaasamise hetkeolukorda tutvustav uuring on valmis

7. oktoober 2020

5. oktoobril toimus Rakvere Linnavalitsuses avalik seminar „Kaasamise hetkeolukord Rakveres ja ettepanekud selle arendamiseks", kus tutvustati antud teemal valminud kokkuvõtet, millega saab tutvuda SIIN.

Kevadel ja suvel viidi Rakvere linnavalitsuse ning DD StratLabi ning Aestia Koolituste koostöös läbi avaliku küsitluse linnakodanike hulgas. Lisaks viidi läbi neli fookusgrupi intervjuud spetsiifilisemate sihtgruppidega: noored, MTÜ-de esindajad, ettevõtete esindajad ja demograafiline läbilõige avalikule küsitlusele vastanutest.

Uuringu eesmärgiks oli välja selgitada, kuidas on elanikud Rakveres kaasatud; milline oleks hea viis linnakodanike murede ja arvamuse teada saamiseks ja missuguseid muutuseid kaasamises oodatakse?

Seminari juhatas sisse Rakvere abilinnapea Andres Jaadla. Kaasamise olukorra ülevaate ja kokkuvõtte uuringu tulemustest tegi Reelika Alunurm DD StratLab-ist.  Kaasamise põhimõtted - millest edaspidi lähtuda ja mida soovime tutvustas Kristjan Tedremaa Aestia Koolitustest.

Seminari lõpetas praktiline grupitöö.

Andres Jaadla
Rakvere abilinnapea