Inglipuul ootab täitmist 18 Rakvere lapse jõulusoov

15.11.2019

Taaskord on lähenemas aeg, mil laste südamed põksuvad üha tugevamini saabuvate pühade ja jõuluvana kingikoti ootuses. Kuid on ka puudustkannatavate perede lapsi, kelle jaoks jõulukink võib unistuseks jäädagi. Just nende laste silmadesse rõõmu toomiseks on Maxima ja Eesti Lasterikaste Perede Liit kogunud üle Eesti kokku 1905 lapse kingisoovid, mille täitmisel saab kaasa lüüa igaüks – neist 18 Rakveres.

Koostöös Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonnaga koguti kokku nende Rakvere linna puudustkannatavate laste soovid, kelle peredele oleks väga suureks abiks, kui jõulurõõmu aitavad tuua hoolivad kaaslinlased. Selleks on Rakvere Maximasse 11. novembrist kuni 8. detsembrini püstitatud Inglipuu siinsete laste jõuluunistustega.

Igal Inglipuu sedelil on kirjas lapse nimi, tema vanus ja kingisoov. Inglipuu patrooni Gerli Padari sõnul on mitmed jõulusoovid sageli hästi praktilised, näiteks joonistamiskomplekt, sportimistarbed või hooajalised riided. „Rakveres soovivad lapsed inglitelt kõige enam talveriideid, aga ühe silmapaari teeks väga õnnelikuks näiteks mängumuruniiduk," kirjeldas Padar.

Tänavuse, järjekorras juba 11. Inglipuu heategevusliku kampaania teeb eriliseks veel see, et kõrvuti kohalike omavalitsuste abiga välja selgitatud kingisoovidega on partneriks ka Eesti Lasterikaste Perede Liit. Seeläbi lisandub kingisaajate hulka kokku 500 suurest perest pärit last, kes kõik samuti omale ingli saavad.

„Meie eesmärk on, et juba jõuludeks on Eestis heade inimeste abil kokku pea 2000 last, kelle rõõmsad silmad ja nobedad näpud õhinaga Inglite tehtud kingitusi avada saavad," lausus Gerli Padar.

Kõiki südamlikke Eesti inimesi head tegema kutsuva Gerli sõnul saavad nii rakverelased kui kõik eestimaalased leida vastavalt oma südamele ja rahakotile sobiva kingisoovi, millega muuta ühe lapse jõulud õnnelikumaks ja säravamaks.

Kingikampaanias osalemiseks tuleb valida kaupluses asuvalt Inglipuult lapse jõuluunistus. Ostetud kingituse võib pakkimata kujul jätta poe infoletti või kassasse. Samuti võib Inglipuul olevaid kinke osta ka mujalt. Ja lisaks võib soovitud kingi ka ise valmistada ning tuua see Maxima poodi.

Rakvere Linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deketi sõnul on koostöö kestnud juba mitu aastat. „Igal aastal on kingitused saanud paarkümmend Rakvere linna last, kelle salajased soovid on lastekaitsespetsialistid välja uurinud," rääkis Suun-Deket.

Teate koostas:

kommunikatsioonispetsialist