Tammik kutsub tutvuma uuenenud õpperaja ja väliõppeklassiga

Pressiteade
27. detsember 2021

Rakvere tammikus said detsembris paika lisaks sügisel uuenenud õpperajale ka väliõppeklassi stendid. Õppeklass asub tammiku keskel heinamaal, kus kunagi oli võrkpalliplats.

Rakvere Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka sõnul on väliõppeklassi alale paigaldatud neli infotahvlit, millelt saab lugeda Rakvere tammikus kasvavate puude ja põõsaste kohta, tutvuda eluslooduse taksonoomiaga ning uurida koosluste ja pinnamoe kohta.

"Kogu materjal on seotud Rakvere tammikus leiduvaga. Õppeklassi üks eesmärk on, et ka koolid leiaksid võimaluse siduda Rakvere tammiku külastamine loodusõppe programmidega. Julgustame kõiki loodusehuvilisi, nii suuri kui väikesi, ka talvisel ajal tammikus liikuma ning tutvuma uuenenud õpperaja ja uue õppeklassiga," ütles keskkonnaspetsialist.

Rakvere Spordikeskuse rajamasina abiga on sisse sõidetud ka tammiku põhiringi jalgrada, et jalutajad suures lumes ei peaks sumpama.

Kes tuleb kaugemalt ja autoga, siis soovitame parkida Tammiku tänaval asuvasse Palermo suusaradade parklasse. Parklast üle tee astudes jõuabki tammikusse.

"Kutsume teid ilusal lumisel ajal tammikusse tarkust ja jõudu ammutama!" innustab Riin Sikka.

Rakvere tammiku õpperaja uuendamist ja õppeklassi rajamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Fotodel Tammiku väliõppeklass ja õpperada (Fotode autor Kristel Mänd).

Riin Sikka
Keskkonnaspetsialist