Turvalist ja tervet pühadeaega!

Pressiteade
22. detsember 2021

Täna kohtusid Rakvere Linnavalitsuses linnapea Triin Varek ja Terviseameti Ida regiooni juht Marje Muusikus, et teha kokkuvõte lõppevast aastast võitluses koroonaviirusega ning arutada uue omikrontüve levikuga seonduvat.

Marje Muusikus kiidab Lääne-Virumaa elanikke, asutusi ja ettevõtteid, et maakonna nakatumisnäitajad on langenud alates novembrikuu teisest, 45. nädalast. „See on olnud kõigi ühine suur pingutus. Novembrikuu esimesel, 44. nädalal lisandus Lääne-Virumaale nädalaga 679 haiget. Üheks nädalaks vahepeal langus peatus, kuid oleme tublis languses olnud viis nädalat, jõudes 50. nädalaks Lääne-Virumaal 57 haigeni. Kui novembri alguses juhtisime nakatumisnäidu edetabelit, siis novembris ja detsembri alguses olime Lääne-Virumaaga pikalt auväärsel viimasel kohal," rääkis Muusikus.

Triin Varek tõdes, et on olnud ehmatavaid aegu, kui nakatumisnäitajad Rakvere linnas tõusid teise laine ajal juba 500 haigusjuhuni ning ka nüüd, kolmandas laines, oli Raikvere linn mitu nädalat haigestumiste arvu poolest esimesel kohal.

Samas panevad kriisijuhid ühiselt südamele, et olukord on kogu Eestis kiiresti muutumas ja uus omikrontüvi on senisest deltatüvest kordades nakkavam.

Marje Muusikuse sõnul on hetkel näha nakatumiste tõusu, paljud pereliikmed kes õpivad või töötavad eemal, naasevad pühadeks koju. Suheldakse rohkem lähedastega. Senistest testitutest on Lääne-Virumaal neli omikroni-tüve juhtumit.

„Vaadates haigestumise trende Tartumaal, Harjumaal ja nüüd ka Lääne-Eestis ning võttes arvesse omikron-tüve tõenäolist peatset domineerimist on tõenäoline, et haigestumus on Eestis kasvutrendis ja jätkub järgmise aasta alguses. Mõelgem hästi läbi oma käigud pühade ajal. Kes on planeerinud, kuid pole veel jõudnud käia vaktsineerimas, laske ära teha tõhususdoos," märkis Muusikus.

Triin Varek avaldas lootust, et inimesed mõistavad, et tuleb ennast ja teisi hoida ja kasutavad selleks kõiki olemasolevaid meetmeid. „Üldiselt on linlased olnud väga tublid ja usun, et nii ka püsib. Tehakse tõhustusdoose ja kantakse kenasti maske. Siiras tänu kõigile, kes hoolivad! Viirust ei võida me igaüks eraldi, vaid koos vastutustundlikult käitudes," sõnas Triin Varek.

„Peame neid jõule vaikselt pereringis oma kõige kallimate seltsis. Enne lähedastega kohtumist veendume, et kõik on terved. Kiirtest annab meile kindluse ja on abiks. Suurim rikkus on tervis. Soovin kõigile armastust, hoolivust ning terveid pühi!" lisas Marje Muusikus.

Foto: Kristel Mänd.

Triin Varek