Rakvere kalmistute hauaplatside kasutuslepingute sõlmimise tähtaeg on 1. veebruar 2022

Pressiteade
24. november 2021

Rakvere Linnavalitsus tuletab meelde, et Rakvere linna kalmistutel kodanike kasutuses olevate hauaplatside kasutamiseks tuleb sõlmida hauaplatsi kasutamise leping.

Kui lepingut ei ole siiani sõlmitud, võib inimene kalmistuseaduse kohaselt tema kasutuses olevat hauaplatsi kasutada kuni 1. jaanuarini 2022. Hauaplatsi kasutamiseks pärast 1. jaanuarit 2022 tuleb sõlmida hauaplatsi kasutamise leping hiljemalt 1. veebruaril 2022.

Rakvere linna kalmistuvaht Kalle Koidumäe märkis, et linnavalitsus alustas hauaplatsi kasutuslepingute sõlmimist juba 2013. aastal. „Kokku on linna kalmistutel ligemale 3500 hauaplatsi, kuid lepinguid on seni sõlmitud vaid veidi üle 800," lisas Koidumäe.

Lepingu sõlmimine on tasuta ja leping sõlmitakse tähtajalisena kuni 20 aastaks. Kasutuslepingu tähtaja möödumisel on hauaplatsi kasutajal õigus sõlmida uus hauaplatsi kasutusleping.

Rakvere linnale kuulub neli kalmistut:

• Rakvere linnakalmistu, asukoht J. Kunderi tn 4b
  • Pauluse kalmistu, asukoht Lilleoru tn 26
  • Juudi kalmistu, asukoht Lilleoru tn 24
  • Palermo kalmistu, asukoht Lilleoru tn 25

Rakvere linna kalmistutele maetute andmeid saab vaadata Haudi kalmistute registrist: https://www.kalmistud.ee/Rakvere-kalmistud-2

Hauaplatsi kasutamise lepingu sõlmimiseks palume ühendust võtta Rakvere linna kalmistuvahiga:

Kalle Koidumäe, telefonid: 327 7035, 5343 7770, e-post: kalle.koidumae@rakvere.ee

teate edastas: