Rakvere Keskväljakut ehib jõuluajal uhke hõbekuusk

Pressiteade
23. november 2021

Selle nädala esmaspäeval jõudis Rakvere Keskväljakule kahar ja kaunis hõbekuusk, mis on suureks sirgunud Pajustis. 13,5 meetri kõrguse kuuse langetamisega tehti algust esmaspäeva hommikul.

„Väljavalitud hõbekuusk on uhke, pererahvas oli teda aastaid hoole ja armastusega hoidnud. Kuid kuna kuusk kasvas majade vahel elektriliinide all ja latv oli juba üle liinide, oli aeg puu turvalisuse kaalutlusel maha võtta," jutustas linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka tänavuse jõulupuu lugu.

Nii sai kaunis hõbekuusk võimaluse särada Rakvere Keskväljakul ja linlastele jõulurõõmu pakkuda.

Lähipäevil seatakse kuusk piduehtesse ja pühapäeval, 28. novembril kella 17-19 toimub Rakvere Keskväljakul jõulutulede süütamine. Külla tulevad jõuluvanad ja ponid, avatud on kohvik ja karussell.

Kella 18-19 toimub jõulukontsert Rakvere Kolmainu kirikus, kus jõulutuld jagavad linnapea Triin Varek ja EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning esineb Ines trio koos Rakvere Põhikooli laululastega.

Jõulukaunistuste ja -tulede paigaldamine algas Rakveres juba mõni nädal tagasi ja järk-järgult seatakse linn jõuluehtesse.

Soovime kõigile rahulikku advendiaega ja toredaid jalutuskäike jõuluehteis Rakveres!