Rakveres tehakse puude hoolduslõikust ja langetatakse ohtlikke puid

PRESSITEADE
16. november 2021

Sel nädalal alustatakse iga-aastase korralise hooldustöö raames Rakvere linnas puude hoolduslõikuse ja inimeste ohutuse tagamiseks ohtlike puude likvideerimisega.

Rakvere Linnavalitsus on tellinud Vabaduse tänaval nelja puu hoolduse ja viie suurema haru eemaldamise ning Kastani puiesteel, Pargi, Narva, Tedre ja Viru tänaval ühe puu likvideerimise.

Fr. R Kreutzwaldi tänaval langetatakse 10 vahtrapuud ja Kajaka tänaval 18 valdavalt kuivanud kuuske ning Laada tänaval kaks, Murru tänaval viis, Laial tänaval kaks, Tuleviku tänaval kolm ja Vabaduse tänaval kaks ohtlikuks muutunud puud.

Rakvere linnaaednik Anu Otsma sõnul on langetamisele minevad puud haiged ja halvas seisukorras. „Vanad, tüvemädanike ja lõhedega puud võivad tormituultes kergesti murduda ja kujutavad endast murdumise korral ohtu inimestele, hoonetele ja sõidukitele," lisas Otsma.

Likvideeritavad puud on tähistatud looduses punase ristiga ja need võtavad maha kogenud arboristid Osaühingust Puulangetus. Tööde teostamise tähtaeg on 14. detsember.

Anu Otsma
Linnaaednik