Rohuaia lasteaed pälvis aasta olulisima keskkonnaauhinna

Pressiteade
5. november 2021

Eile õhtul jagas Keskkonnaministeerium pidulikul galal mulluse tegevuse eest keskkonnaauhindu.

Keskkonnaminister Tõnis Mölder ütles avakõnes, et  galal tunnustame ja täname inimesi, ettevõtteid, omavalitsusi ja haridusasutusi, kes on võtnud keskkonnateemad oma südameasjaks. „Teie eeskuju ja säravad ideed on suurepärane innustus meile kõigile," tänas minister.

Esimest korda anti üle aasta keskkonnasõbraliku haridusasutuse tiitel, mille pälvis lasteaedadest Rakvere Rohuaia lasteaed. Rakvere Rohuaia lasteaed pälvis auhinna väga süsteemse õppetöö ja keskkonnahoidliku mõtteviisi eest.

„Ma väga tänan tunnustajaid ja märkajaid ning Rohuaia lasteaia peret. Kui meie lapsed on väikesed, siis kõige tähtsam on õpetada neid loodust tundma ja armastama. Siis suudame ja oskame seda ka hoida ja kaitsta," sõnas Rohuaia lasteaia direktor Ene Nool oma tänukõnes.

Rakvere linn oli üks „Aasta keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse" auhinna nominent, kuid sel korral sai üle 10 000 elanikuga omavalituse kategoorias tiitli Tartu linn.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid omavalitsusi, kes on oma tegevusega panustanud negatiivse keskkonnamõju vähendamisse, väärtustanud looduslähedast elukeskkonda ning suurendanud elanike keskkonnateadlikkust.

Foto: Arno Mikkor.

Kommunikatsioonispetsialist