Rakvere Vallimägi värvub hingedepäeval punaseks

Rakvere Kultuurikeskus
Pressiteade
1. november 2021

Rakvere Kultuurikeskuse võtab eeskuju ülemaailmsest aktsioonist ning mähib hingedepäeval, 2. novembril pimeduse saabudes Rakvere Vallimäe veripunasesse valgusesse mälestamaks koroonaohvreid ning tunnustamaks meditsiinitöötajate pingutusi.

Veripunane valgus katab lavaala ning jääb südamerütmis pulseerima kuni kella 22.00ni. Lisaks  punasele valgusele süüdatakse tribüünidel iga koroonaohvri mälestuseks 1 küünal – kokku 1540 küünalt (lisandub teisipäevane statistika).

Kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnul oleme viimastel päeval purustamas üha uusi ja uusi kurbi rekordeid pandeemia kolmandas laines. „Sümboliseerigu Rakvere Vallimäe nõlval iga süüdatud küünal Eestis COVIDi tõttu elu kaotanud inimest ning punane valgus pingutusi, mis on tehtud pandeemia ohjamiseks. Selleks, et tavapärane elu taastuks, kutsume kõiki üles vastutustundlikule käitumisele, vaktsineerima ning toetama meditsiinitöötajaid nii sõna kui ka teoga!"

Käesoleval nädalal oleks Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel pidanud toimuma piirkonna kultuuri suursündmus Rakvere III Kultuurifestival, mis pandeemia hoogustunud leviku ja meditsiinisüsteemi ülekoormuse tõttu ära jäi.

Eve Alte
Rakvere Kultuurikeskuse direktor