Rakvere linnas on Isamaa erakonna ja Eesti Keskerakonna koalitsioon valitsemiseks valmis

Pressiteade
Rakveres, 20. oktoobril 2021.a

Valimisteööl alanud läbirääkimiste tulemusena on valminud Rakveres kohalikel valimistel parimate valimistulemustega erakondade vaheline koalitsioonilepe. Lepingu peamiseks osaks on mõlema erakonna peamised valimislubadused.

„Isamaa valimislubadus vabastada alates 2022. aasta sügistalvest kinnistute omanikud kohustusest kõnniteed lumevabad hoida on mulle väga sümpaatne ning mul on heameel selle lubaduse täitmist teostama hakata," sõnas oma senisel ametikohal jätkav abilinnapea Kert Karus.

Eesti Keskerakonna valimislubadused tõsta sünnitoetust ja ranitsatoetust on leidnud koha koalitsioonileppes nagu ka lubadus võimaldada tasuta hommikuputru linna lastele hoius, aias ja koolis ning korrastada haridusasutuste hooned ja võimaldada tasuta bussisõitu linlastele alates 65. eluaastast.

Koalitsioonileppe kohaselt täidab Isamaa erakond volikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta ning mittekoosseisulise linnavalitsuse liikme koha. Eesti Keskerakond täidab linnapea ja abilinnapea koha ning volikogu aseesimehe koha. Volikogu esimehena jätkab Mihkel Juhkami ning linnapeana Triin Varek.

„Suur osa sellest, mis meid on toonud tänasesse päeva viib meid ka edasi. Meie valimistulemus võimaldas meil valida ning otsustasime senise kogemuse pealt alustada läbirääkimisi Keskerakonnaga. Nagu näha jõudsime ka lõpuni," ütles Eestimaa kogenuim omavalitsusjuht Mihkel Juhkami.

Abilinnapea Kert Karus (Isamaa) vastutab linnamajanduse valdkonna arengute eest, Neeme-Jaak Paap (Isamaa) hakkab abilinnapeana kureerima elamu- ja energiamajanduse, ettevõtluse, turismi, turvalisuse  ja spordi valdkondi. „Lubasin valimistel pingutada ja siin ma olen," tundis rahuldust vahepeal abilinnapea ametist eemal olnud Neeme-Jaak Paap.

Triin Varek: „Keskerakond on olnud viimasel neljal aastal Isamaale koalitsioonipartneriks ja meil on olnud tegus ning positiivne koostöö, mida hea meelega jätkame. Valimislubadustes oli meil parasjagu kattuvaid ühisosi, mis tegid läbirääkimised ja kokkulepete sõlmimise sujuvaks. Meie jaoks on oluline, et on tagatud stabiiline linna areng ja juhtimine ning selle nimel ka tööd jätkame."

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Laur Kaljuvee hakkab abilinnapeana kureerima hariduse-, noorsootöö- ja kultuuri valdkondi. „Tegemist on vastutusrohke väljakutse ja valdkondadega, aga noorte eest seismine on mulle hingelähedane teema ja see ametikoht loob võimaluse kodulinna arengusse väga vahetult panustada. Noored väärivad paremaid arengu-, õpi- ja töövõimalusi ning loodav koalitsioon selle eest ka seisab. Meil on laual reaalsed võimalikud lahendused noorte väljarände leevendamiseks. Rakverest peab saama noortele atraktiivne paik end teostada, nii haridust, tööelu kui ka kultuurivaldkonda silmas pidades," sõnas Kaljuvee.

Koalitsioonipartnerid lähtuvad asjaolust, et valitsusprogramm ei hõlma kõiki valitsemisperioodil otsustamist vajavat, vaid toob välja koalitsioonipartnerite olulisemad prioriteedid.

Isamaa võttis Rakvere linnas KOV 2021 valimistel 8 mandaati ja Keskerakond 4 volikogu kohta.

Koalitsioonilepe allkirjastati täna, 20. oktoobril kell 16.00 Rakvere Linnavalitsuse valges saalis.

Tutvu lepinguga: Isamaa erakonna ja Eesti Keskerakonna koalitsioonileping Rakvere linna juhtimiseks aastatel 2021-2025

Täiendav informatsioon:

Mihkel Juhkami, Rakvere volikogu esimees