Rakverele omistati kestliku turismisihtkoha pronkstaseme sertifikaat

4. oktoober 2021

29. septembril toimus Tallinnas PROTO avastuskeskuses EAS Turismikonverents 2021: kriis on võimalus.

Üle Eesti kokku tulnud turismivaldkonna tegijate juuresolekul tunnustati parimaid tehtud töö eest. Eesti seitsmele rohelisele sihtkohale anti pidulikult kätte Kestliku (Rohelise) Sihtkoha sertifikaadid (Green Destinations Award).

2020. aastal liitus Eesti eesotsas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskusega sihtkohtade tervikliku arenduse toetamiseks rahvusvahelise võrgustikuga Green Destinations.

Pilootprogrammi raames asusid seitse sihtkohta - Saaremaa, Hiiumaa, Pärnu, Rakvere, Lahemaa, Järvamaa ja Tartu - oma tegevuse jätkusuutlikkust sihtkohana kaardistama.

Pilootprogrammis osalejad läbisid kõik põhjaliku rahvusvahelise auditeerimise. Rakvere täitis pronkstaseme nõuded. Rakvere abilinnapea Andres Jaadla sõnul on see suur tunnustus kahe aasta pingelisele tööle turismi arendamise valdkonnas.

Turismikonverentsi pidulikul laval anti Rakvere linnale üle kõrge tunnustuse sertifikaat. Tunnustuse andsid üle Eesti ettevõtlus-ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse direktor Liina-Maria Lepik.

Tunnustuse vastu võtnud Rakvere abilinnapea Andres Jaadla sõnul on see vääriline tähelepanu Rakverele viimase kahe aasta jooksul toimunud turismivaldkonna edenemisele, tuues siinkohal välja Rohelise Sihtkoha linnagiidide suvise programmi käivitamise, linna põhjaliku turismialase potentsiaali kaardistamise, tarbijamärgise „Siin on turvaline" loomise, visitrakvere.com veebilehe loomise ning samuti turismiettevõtete kaasamise erinevate ümarlaudade ja infopäevade korraldamisel.

Abilinnapea lisas, et on veel pikk tee minna, aga on hea meel tõdeda, et Rakveres on moodustunud tugev turismivaldkonda eestvedav meeskond.

Rakvere Linnavalitsusele üle antud sertifikaati ja jätkusuutliku sihtkoha lippu saab näha Rakvere Turismiinfokeskuses (Lai 20, Rakvere).

Rakvere Turismiinfokeskus