Rakvere linna ja valla ühine kriisikomisjon kutsub üles vaktsineerima

Pressiteade
1. oktoober 2021

30. septembril kogunes Rakvere linna ja Rakvere valla ühine kriisikomisjon Rakveres Kaitseliidu majas, kus tutvuti sealse töökeskkonnaga, arutati koostöövõimalusi Viru Malevaga ning analüüsiti COVID-vastase vaktsineerimise hetkeolukorda.

Malevapealiku Jaanus Ainsalu sõnul on Kaitseliit valmis pakkuma omavalitsuste kriisijuhtidele abi taristu kasutamisel ja sidelahenduste loomisel olukorras, kus elektri- ja internetiühendus on katkenud. Ühiselt plaanitakse tuleval kevadel läbi viia evakuatsiooni korraldamise väliõppus.

Arutleti ka päevakajalisel teemal – vaktsineerimise tempo on aeglustunud vaatamata mitmetele Rakvere linnas ja vallas läbi viidud kampaaniatele. Samas kinnitab statistika maakonna kooliõpilaste hulgas märgatavat nakatumise tõusu. Riik tagab kõigile soovijatele tasuta Covid-19 vaktsiini, kuid inimesed kahtlevad.

Rakvere linnapea Triin Varek rõhutas ennetustöö ja kommunikatsiooni olulisust. „Me ei peaks kartma mitte vaktsiini, vaid karta tuleb viirust, millel on tõsisused tüsistused ja tagajärjed. Räägime ikka sellest, kuidas oleme osa Euroopast ja soovime olla – näitame siis seda ka oma suhtumise ja käitumisega. On Euroopa riike, kes on ennast avanud täielikult või seda tegemas. Kuidas? Tänu sellele, et vaktsineerituse tase riigis ületab 80%," sõnas Triin Varek.

Rakvere vallavanema Maido Nõlvaku sõnul on väga oluline, et teaduspõhine info jõuaks inimesteni. „Ma täiesti mõistan nende inimeste hirme ja suhtumist, kes ei soovi ennast vaktsineerida, aga teadus areneb üha ja ma väga loodan, et me kõik saame hakata seda usaldama."  Ta julgustab kõiki küsima infot vaktsiini mõjude kohta telefonil 1247 või kahtluse korral pidama nõu oma perearstiga.