Rakveres lõppes Pika tänava teise etapi ümberehitus

Pressiteade
22. september 2021

Täna jõudsid lõpule aprillis alanud Pika tänava teise etapi rekonstrueerimistööd ja Rakvere ajalooline peatänav on taas kogu ulatuses liiklusele avatud. Lõpptulemusena sai Pikk tänav täies pikkuses korda ja kuni J. Kunderi tänavani samasuguse ilme nagu juba 2019. aastal valminud esimesel etapil.

Pika tänava teise etapi uuendamine oli üks Rakvere linna suurematest teeehitusprojektidest sel aastal. Rakvere abilinnapea Kert Karus tänas ehitajatelt objekti vastu võttes objekti peatöövõtjat TREF Nord AS-i ja alltöövõtjat Mevot Invest OÜ-d hea koostöö eest. „Siiras tänu ja kummardus põhitöö teinud Mevot Invest OÜ ehitajatele, kes olid väga professionaalsed ja kohusetundlikud ning said oma tööga suurepäraselt hakkama," lausus Karus.

Remonttööd toimusid alates Pikk tn 52 sissesõidust kuni Tammiku ja J. Kunderi tänavate ristmikuni. Ehitustööde käigus rajati graniitkividest sõidutee, betoonplaatidest kõnniteed, paigaldati uued äärekivid ning teatud lõigus veetorustik.

Pika tänava teise etapi uuendus tõi kaasa muutusi liikluskorralduses. Nüüdsest on Pikk tänav ühesuunaline alates Tallinna tänavast kuni Tõusu tänavani. Ehk kui varasemalt oli liiklus Kooli ja Tõusu tänava vahelisel lõigul kahesuunaline, siis nüüd saab Pikalt tänavalt Kooli tänavale sooritada ainult vasakpööret. Kooli tänav on oma kitsuse tõttu endiselt ühesuunaline ja Spordi tänava poolt seega sealkaudu Pikale tänavale sõita ei saa.

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul maksimeeriti Pika tänava uuendamise käigus ka parkimiskohtade arv, mida algses projektis nappis. „Lahendasime tänu sellele väga palju probleeme ära, kuna Pikal tänaval asuvate kinnistute sisehoovid ei võimalda pahatihti elanikel autosid seal parkida," nentis Karus.

Tööde maksumus oli ligikaudu 800 000 eurot, millest riigipoolne investeeringutoetus moodustas 780 000 eurot.

Kert Karus

Abilinapea