Tagasivaade: malevasuvi Rakveres oli tegus

31. august 2021

Lõppenud suvi oli Rakvere noortele malevarohke. Malev toimus koguni neljas vahetuses, kaasates noori erinevate tööde ja tegemiste juurde. Kokku osales maleva neljas vahetuses 90 noort, vanuses 13-18.

Rakvere avatud noortekeskuse projektijuht-noorsootöötaja Angela Tikofti sõnul panustasid malevlased nii Rakvere linnapäevade kui jaanipäeva korraldusmeeskonnas, korrastasid linna spordiväljakuid, parke, tegid koostööd lasteaedade ning koolidega, kogusid uusi teadmisi ja kogemusi töötades raamatukogus, maasikapõllul, kalmistul ning värvides linnaruumis tarva kujusid.

Malevavahetustele eelnesid infopäevad, kus noored said juba teineteist tundma õppida ning teada, mis neid malevas ees ootab, mida kaasa võtta, millega arvestada, samuti pandi ühiselt paika kokkulepped, millest maleva ajal kinni peetakse. Iga noor sai enda jaoks lahti mõtestada ka selle, mida malevast ootab, millist kogemust ja teadmist.

"Maleva vaba aja tegevuste läbi said noored rohkem teineteist tundma õppida, panna end proovile ja koguda erinevaid teadmisi. Muuhulgas läbiti ettevõtluskoolitus, mille raames analüüsiti rohkem ka maleva kasutegureid sotsiaalse ja kogukondliku tegevusena. Õpiti looma akrüülmaali, külastati spad, kino ja seiklusparki, osaleti esmaabikoolitusel, mängiti erinevaid sportmänge ja läbi meeskonnamängude loodi tööpäevadeks rohkem meeskonnatunnet ja saadi teada, milles keegi on osav, milles teineteist aidata," kõneles Angela Tikoft.

Malevas osalenud noorte tagasiside oli igati positiivne. Nelli rääkis, et ta otsustas tulla malevasse, et saada uusi tutvuseid ja teha midagi olulist. "Minu emotsoonid olid kõrged, olin väga rõõmus ja tundsin ennast teiste juures olles ja nendega suheldes väga hästi. Minu lemmikhetked olid maleva öö ja seikluspargis käimine, sest tegime midagi, mis oli lahe ja pakkus huvi kõigile."

Markusele meeldis, et sai paljudega suhelda ja teada saada, millega teised tegelevad vabal ajal, mis nende hobideks on ja sai koos teistega töötada. "Otsustasin tulla malevasse sellepärast, et saada teiste inimestega suhelda, mõtteid vahetada, lõbusalt aega koos veeta ja taskuraha teenida."

Maleva projektijuht Cärolyni sõnul oli väga mõnus seltskond hakkamist täis noori inimesi. "Energiat jagus nii töö tegemiseks kui ka vaba aja tegevustes osalemiseks. Vahva oli näha täiesti uusi nägusid ja loomulikult vanu tuttavaid. Kõik on veel väga värskelt meeles, aga tooksin välja ettevõtluskoolituse, kus malevlased lõid üheskoos erinevaid projekte. Lennukaid ideid ka edaspidiseks!"

Angela Tikoft
Projektijuht-noorsootöötaja