Rakveresse tuleb 29 klaaspakendi konteinerit

Pressiteade
25. juuni 2021

Sel suvel paigaldatakse Rakvere linna kokku 29 spetsiaalselt klaaspakendi kogumiseks ettenähtud konteinerit, mis on linnaruumis hõlpsasti leitavad rohelise värvi ja silindrilise kuju järgi.

Linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Riin Sikka sõnul on esimesed konteinerid juba paigas, kuid suve jooksul lisandub neid veelgi.

„Klaaspakendi konteinerid paigutatakse olemasolevate segapakendikonteinerite ja pakendimajade juurde. Kui paigaldamine on lõpule viidud, lisame asukohad ka linna kodulehelt leitavale jäätmeinfo kaardile," ütles keskkonnaspetsialist.

Link kaardile asub siin: https://rakvere.kovtp.ee/jaatmete-sorteerimine Konteinerite põhja katab mürasummutusmatt, et vähendada konteineri põhja kukkuva klaastaara põhjustatud müra.

Riin Sikka paneb inimestele südamele, et klaaspakendi kogumise konteinerisse tohib panna ainult klaasist purke ja pudeleid (karastus- ja alkohoolsetejookide pudeleid, moosipurke ja toiduainete purke),  mitte aga teisi klaasist esemeid ega lehtklaasi.

Riin Sikka
Keskkonnaspetsialist