« Tagasi

Unikaalsed Rakvere uksed pandi näitusele

4. juuni 2021

 

3. juuni õhtul avatati Rakveres Tsentrumi ja Turukaubamaja vahelisel jalakäijate promenaadil SA Virumaa Muuseumide välinäitus „Rakvere uks Rakveres".

Näitus annab ülevaate Rakvere linnas ajavahemikus 1924- 1953 levinud unikaalsest uksetüübist, mida arhitektuuriajaloolase Mart Kalmu andmetel ei esine üheski teises Eesti linnas.

Näitus on kokku pandud muuseumi- ja erakogude materjalide põhjal. Käesoleva aasta kevadel jäädvustas fotograaf Toomas Tuul muuseumi tellimusel kõik säilinud Rakvere uksed. Kõrvuti ajalooliste piltidega on need fotod nüüd vaatajate ees. Lisaks on põgusalt juttu esmastest majaomanikest ja majade-uste projekteerijatest Ferdinand ja Arnold Adoffist ning Ivan Bessonovist.

Näituse idee autor ja kuraator on Kaja Visnapuu, fotograaf Toomas Tuul, kujundaja Peeter Paasmäe. Virumaa Muuseumide poolt koordineeris tegevust Pilvi Põldma.

Näituse publikuprogrammi ettevõtmised - kuraatorituur, ukse restaureerimise töötuba ning haridusprogrammid kooliõpilastele toimuvad augustis-septembris.

Näituse valmimist toetasid Rakvere linnavalitsus, Kultuurkapitali Lääne- Virumaa Ekspertgrupp, Virumaa Pärimuskultuurifond ja seda saab vaadata septembri lõpuni.

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544