Rakvere Spordihall saab ägeda seinamaalingu

Pressiteade
1. juuni 2021

Rakvere linn korraldas aprillis koolinoortele konkursi, mille eesmärk oli luua spordihalli seinale omanäoline seinamaaling, mis kannab sõnumit „Sport ja noored". Kaheksa töö seast osutus žürii otsusega võitjaks Rakvere Gümnaasiumi 11. klassi õpilase Maria Pluutuse looming. Täna, 1. juuni hommikul alustas Robots for Humanity MTÜ robot võidutöö kandmist spordihalli seinale, kasutades n-ö välisseinale printimise tehnoloogiat. Maaling valmib hiljemalt täna südaööks.

Rakvere abilinnapea Laila Taluniku sõnul oli seinamaalingukonkursi eesmärk ärgitada noorte pealehakkamist ja julgust osa võtta uutest väljakutsetest. „Spordikeskus on hoone, kus (ja ka skatepargis) käivad enamasti just noored. Seega oli loogiline, et kui soovime seinamaalingut, siis kaasame selleks neid, kelle jaoks see on mõeldud. Mul oli väga hea meel näha eripalgelisi erinevate emotsioonidega laetud kavandeid, mille seast  osutus enim meeldinuks Maria eskiis, kus oli kokku seotud nii sporditemaatika kui Rakvere linna sümbolid.  Väga tore oli see, et  inimfiguuridel ei olnud näoilmeid, mis võimaldab lennata kujutlusvõimel kuhu iganes," rääkis abilinnapea.

Maria Pluutus sai enda sõnul konkursist teada üpriski hilja ning kõhkles veidike osavõtu suhtes. „Kui juba tööle asusin ja pärast mitme kavandi nurjumist tarva juures jalutades inspiratsiooni sain, läks töö juba sujuvamalt. Soovitan siiralt kõikidel kunstihuvilistel noortel julgelt osaleda erinevatel väljakutsetel ja muudkui  katsetada, katsetada, katsetada kuni soovitud tulemus käes on, sest kaotada ei ole ju midagi," sõnas noor kunstnik.

Konkursile olid oodatud osalema kõik Rakvere linna koolide nimekirjas olevad õpilased. Seinamaalingu teema pidi kajastama tänapäevast noorte sportlikku mõttelaadi ja looma ühtse terviku spordihoonega.

Esitatud töid hindas žürii koosseisus Kristina Roosvald, Andres Uska, Angeelika Pärna, Marju Püümets ja Laila Talunik. Konkursi võitja väljaselgitamine oli kaheetapiline, lisaks žürii arutelule toimus rahvahääletus Rakvere linna Facebooki lehel.

Pilt kaunistab nüüdsest Rakvere Spordihalli otsaseina, Kooli ja Spordi tänava nurgal. Ligi 100 m2 ala katva pildi trükkimiseks kulub robotil ligikaudu 10 tundi. 1. juuni õhtul kell 17.30 toimus spordihalli juures võitja piduliku õnnitlemine ja Maria Pluutuse poolt oma töö signeerimine.

Laila Talunik
abilinnapea