« Tagasi

Bolt laienes elektriliste tõukerataste laenutusega Rakverre

PRESSITEADE
11. mai 2021 

 

Alates tänasest saab Bolti tõukerattaid laenutada ka Rakveres. Esimestel päevadel on tõukeratta lahtilukustamine tasuta, sõiduminut maksab 15 senti.

"Rakvere on nüüdseks seitsmes linn Eestis, kus saab Bolti tõukeratastega sõita. Kohalikud on meilt juba pikalt küsinud, millal tõukerattad Rakvere tänavatele jõuavad, ja lõpuks saame neid heade uudistega rõõmustada. Loodetavasti võetakse tõukerattad sama hästi vastu kui teistes Eesti linnades," ütles Bolti tõukerataste spetsialist Aleksandr Lilišentsev. 

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul on Bolti tulek Rakverre igati tervitatav. „Ehkki mullu puhkenud koroonapandeemia pani läbirääkimised mõneks ajaks pausile, oleme nüüdseks positiivse tulemuseni jõudnud. Tõukerataste rendivõimalus laiendab märgatavalt inimeste liikumisvõimalusi linnaruumis ja ma usun, et rataste kasutamine muutub Rakveres populaarseks," rääkis Karus.

Rakvere linnapea Triin Varek lisas, et Rakveres on vahemaad tõukerattaga läbimiseks paraja pikkusega ning on ka samm lähemale rohelisemale mõtteviisile. „Küllap jääb mõni auto tänu uuele teenusele rohkem koju, sest lühikese maa läbimiseks on tõukeratta kasutus mugav ja lihtne," lisas Varek.

Rakverre tuleb 12 tõukerataste parkimispunkti (asukohad kaardil):

 • Bussijaama juures
 • Parkali tänaval Aqva spa ees
 • Kastani puiesteel Aqva spordikeskuse juures
 • Päikese 8
 • Raudteejaamas Jaama pst 12
 • Vaarika-Vainu tn ristmiku ääres
 • Tallinna tn 27 oleva hoone kõrval
 • Lilleoru tn Aldar Marketi kõrval asuva bussipeatuse juures
 • Põhjakeskuse sissepääsu juures
 • Moonakülas Kesk ja Näituse tn ristumiskohal
 • Linnuriigis Kajaka ja Räägu tn ristumiskohal
 • Vallikraavi-Tõusu tn parklas

Punktide valikul jälgiti, et tõukerataste võrgustik kataks kogu linna ning oleks kasutajatele lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Tõukerataste laenutamiseks tuleb avada Bolti rakendus ning vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevale tõukeratta ikoonile. Seejärel näeb klient enda lähedal asuvate tõukerataste asukohti. Tõukeratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. Esimesel kolmel päeval on tõukerataste lahtilukustamine tasuta, edaspidi aga 50 senti. Sõiduminut maksab 15 senti. 

Tõukeratastega saab liikuda maksimaalselt 25 km/h, kuid iga sõitja peab seejuures veenduma, et valitud kiirus oleks talle endale ja teistele liiklejatele ohutu. Sõidu lõppedes tuleb kasutajal tõukeratas jätta kõnnitee äärde nii, et jalakäijatele jääks ruumi vähemalt 1,5 meetrit. Piirkonnad, kuhu tõukeratast jätta võib, on rakenduses oleval kaardil tähistatud. Tõukeratast saab rentida alates 16. eluaastast.

Bolti tõukerattaid saab Eestis rentida veel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel, Narvas ja Jõhvis.

Vaata lisaks - 10 lihtsat ohutusreeglit, mida tõukerattaga sõitmisel meeles pidada: https://blog.bolt.eu/et/10-lihtsat-ohutusreeglit-mida-toukerattaga-soitmisel-meeles-pidada/

 

Lisainfo:

Kristiin Jets
Bolti pressiesindaja
5197 9882
kristiin.jets@bolt.eu

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544
kristel.mand@rakvere.ee