« Tagasi

Spordihalli seinamaalingu konkursi tähtaega pikendati 16. maini

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
10. mai 2021

 

Rakvere linn pikendas 16. maini koolinoortele mõeldud konkursi tähtaega, mille eesmärk on luua Spordikeskuse seinale omanäoline seinamaaling, mis kannab sõnumit „Sport ja noored".

Konkursile oodatakse osalema kõiki Rakvere linna koolide nimekirjas olevaid õpilasi. Kavandite esitamise viimane päev on 16. mai (k.a). Seinamaalingukonkursi eesmärk on ärgitada noorte pealehakkamist ja julgust osa võtta uutest väljakutsetest. „Seoses koroonaviirusega on toimunud linnas tavapärasest vähem üritusi ning noored pidanud olema kodusel õppel. Soovime linna poolt anda noortele teistlaadi väljendusvõimaluse," julgustab linnakunstnik Marju Püümets noori osalema.

Seinamaalingu eskiisi loomisel peaks kindlasti arvesse võtma, et tegu on suureformaadilise teosega, mis peab sobituma keskkonda. Seinamaaling on linnapildis jääv, nähtav kogu linnarahvale ja vaadeldav mitmelt poolt. Seinamaalingu teema „Sport ja noored" võiks kajastada tänapäevast noorte sportlikku mõttelaadi ja looma ühtse terviku spordihoonega. Pildi asukohaks saab olema Rakvere Spordikeskuse otsasein, Kooli ja Spordi tänava nurgal, kuni 100 m2 pinnal. Maalingu teostab OÜ SprayPrinter, kasutades n-ö printimise tehnoloogiat välisseinal.

Oodatud on A3 formaadis kavandid, kasutada võib kõiki võimalikke joonistusvahendeid. Kuna SprayPrinteri tehnoloogia kavandi teostamisel on väikseim värvipunkt (raster) 1 cm, ei tohiks olla üleliia detailne. Tööd koos autori(te) kontaktidega on oodatud nii paberkandjal kui elektroonilisel kujul. Kavandid esitada linnavalitsus@rakvere.ee või tuua käsipostiga Rakvere Linnavalitsusse Lai 20 (palume tuleku eelnevalt kokku leppida telefonil 322 5870).

Esitatud töid hindab žürii koosseisus Kristina Roosvald, Andres Uska, Angeelika Pärna, Marju Püümets ja Laila Talunik. Konkursi võitja(te) väljaselgitamine on kaheetapiline, lisaks žürii arutelule toimub ka rahvahääletus sotsiaalmeedias. Konkurss lõppeb 26. mail võitja väljakuulutamisega, seinamaalingu loomine on planeeritud juunisse. Maalingu teostab OÜ SprayPrinter, kasutades n-ö printimise tehnoloogiat välisseinal.

Tee ise või võta sõber appi, sest see pilt jääb Rakvere spordihalli ilmestama kauaks!

 

Lisainfo: marju.pyymets@rakvere.ee

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
510 4544