Rakvere põhikoolide uus töö- ja tehnoloogiakeskus saab nurgakivi

PRESSITEADE
4. mai 2021

Täna kell 10 paigaldatakse Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse uuele hoonele nurgakivi.

Nurgakivi asetavad Rakvere linnapea Triin Varek, volikogu esimees Mihkel Juhkami ja ehitaja, osaühingu Revin Grupp juhataja Kristjan Madisson.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul loob Rakvere linna jaoks oluline arendusprojekt kaasaegse õpikeskkonna tööõpetustundide läbiviimiseks Rakvere linna kõigis põhikoolides õppivatele õpilastele ja nende õpetajatele.

„Uue töö- ja tehnoloogiakeskuse rajamine linna põhikooliõpilaste tarbeks on väga oluline, sest vajadus tööõpetuse tundide läbiviimiseks paremates tingimustes on püsinud juba aastaid," nentis Triin Varek.

Uued tööliigid ja materjalid on tänapäeval seadnud töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetamisele uued nõuded, eeldades ka mitmekülgsemalt varustatud õpetamis- ja tööruume. Korralik töökeskkond loob eelduse heaks õppetööks õpilastele ja õpetajale.

Uues hoonekompleksis hakkab põhirõhk olema puidu- ja metalli töötlemisel, robootikatundidel ning samuti asub seal õppeköök. Ristkasutusse saab võtta universaalse robootikaruumi, kus saab läbi viia erinevaid teooriatunde.

Ehituse ettevalmistusega alustati selle aasta alguses, objektil alustati töödega märtsis. Uus töö- ja tehnoloogiakeskus hakkab asetsema kõikide linna koolide suhtes kesksel asukohal. See rajatakse Vabaduse 1 asuvale kinnistule (Rakvere gümnaasiumi õuele), millel asunud vana tööõpetusmaja oli aastatega amortiseerunud ja lammutati mullu sügisel. Ehitaja on Revin Grupp OÜ. Hoone valmib 2022. aasta jaanuaris ja õppetööd saab seal alustada 1. septembril.

Ehitise maksumus on suurusjärgus 2 miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist põhikoolivõrgu korrastamise meetmest ligi 800 000 euroga. Ülejäänud osas rahastab ehitust Rakvere linn.

Triin Varek
Rakvere linnapea