Selgusid omanäoliste ürituste projektikonkursi võitjad

Pressiteade
23. aprill 2021

Veebruari alguses Rakvere Linnavalitsuse välja kuulutatud uute ja omanäoliste avalikkusele suunatud ürituste algatamise konkursile laekus tähtajaks seitse taotlust.

Hindamiskomisjoni esindaja, Rakvere abilinnapea Laila Talunik rõõmustas, et esimest korda läbi viidud konkurss õnnestus ja tänas kõiki konkursil osalejaid. Konkursi eesmärk oli julgustada loovaid ja võimekaid inimesi hoolimata koroona-aastast mõtlema selle peale, milliseid üritusi võiks linnas korraldada, mis tutvustaksid Rakveret kui atraktiivset sihtkohta ning samas pakuksid linna ja piirkonna rahvale uusi elamusi. „Ja tõesti, laekus väga erinevates kategooriates projekte, alates väiksematest nišiüritustest kuni suuremat publikut kõnetavate sündmusteni," kõneles ta.

Komisjon oli oma otsustes üksmeelne. Kõrgeima punktisummaga hinnati Eesti Võrkpalli Liidu taotlust „Maailma karikasarja etapp Eestis", mis toonuks Rakvere Vallimäe vabaõhukeskusesse mastaapse rahvusvahelise rannavõrkpalli võistluse. Paraku otsustasid taotluse esitajad selle siiski tagasi võtta, kuna koroonakriisist tingitud keeruline olukord ja kehtivad piirangud ei võimalda üritust tänavu soovitud mahus läbi viia.

Kuna eelmainitud ürituse korraldajad oma taotlusest loobusid, pälvis esikoha ja suurima toetuse 20 000 eurot MTÜ Kultuurigrupp taotlus, kes toob Rakverre mastaapse vabaõhukontserdi „Oma rada", mille peaesineja on mainekas dirigent Kristjan Järvi. Kaasatakse tuntud vokaalsoliste ja kontserdi programm koosneb esinejate autoriloomingust, uutest seadetest ning vaid selleks õhtuks loodavatest ansamblitest. Komisjoni hinnangul on tegu tugeva üle-eestilise kandepinnaga projektiga, mis kõnetab erinevas vanusegrupis kuulajaid nii lähemalt kui kaugemalt.

Teise koha vääriliseks hindas komisjon Hariduse- ja Kultuuriselts Kaur taotluse „Rakvere Keskaja päevad", mis pälvis 10 000 euro suuruse toetuse. Pikal tänaval ja Kolmainu kiriku juures aset leidval põneva programmiga sündmusel keskendutakse Rakvere ajaloo, eelkõige keskaja perioodi tutvustamisele. Komisjoni hinnangul on tegu perspektiivika ja sisuka üritusega, mis toob Pikale tänavale elu ja arendab Rakvere vanalinna temaatikat.

Kolmanda koha ja 10 000 euro suuruse toetuse pälvis OÜ Trajektoor taotlus korraldada „Rakvere Funkfest". Projekti eesmärk on rikastada Rakvere kultuurielu, tuues kohalikele head funk- ja soulikontserdid koju kätte. Samas oleks see Eesti ainus funkmuusikafestival, mis elavdaks ka turismisektorit. Komisjon tõi projekti puhul esile selle uudsuse, omanäolisuse ja jätkusuutlikkuse tulevikus.

Komisjon hindas taotlustes projekti sisu selgust, uuemeelsust, projekti elluviijate võimekust, meediaplaani asjakohasust, kogueelarve realistlikkust ja plaane riskide maandamiseks. Komisjoni koosseisu kuulusid Tauno Toompuu, Jüri Landberg, Laila Talunik, Eve Alte, Siim Tuus ja välise eksperdina Jüri Makarov.

Korraldajate sõnul toimuvad kõik sündmused sel suvel. Järgmiseks sõlmib linnavalitsus toetuse pälvinud taotluste esitajatega lepingud, milles sätestatakse täpsed tingimused.

Laila Talunik
abilinnapea