Töökorralduse muudatused Rakvere linna hallatavates allasutustes

16. märts 2021

Koondasime info, millistes Rakvere linna allasutuste muutus töökorraldus seoses 11. märtsist Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud uute piirangutega.

Raamatukogu pakub alates 11.märtsist kontaktivaba laenutust.

• Ette tellitud raamatuid (samuti ajakirju, mänge, muusikaplaate jms) väljastatakse läbi akna (Posti tn poolsel küljel) E-R kl 9-18. Tellida saab lugejaportaalis Urram (www.lugeja.ee), e-postil laenutaja@lvkrk.ee või telefonil 3225960.
  • Samuti saab soovitud raamatuid tellida raamatukappi.
  • Raamatuid saab tagastada tagastuskastidesse raamatukogu sissekäigu kõrval ja parklapoolsel küljel, raamatukapi kõrval ukse sees.
  • Arvutit saab kasutada hädavajadusel. Soovist tuleb eelnevalt teada anda helistades 3225964 või kirjutades laenutaja@lvkrk.ee.
  • Päringutele vastatakse telefoni teel, raamatukogu Facebooki lehel ja läbi kodulehe päringuvormi.
  • Pakutakse koduteenindust inimestele, kes raamatukogu külastada ei saa.
  • Täpsem info kodulehel www.lvkrk.ee

Rakvere Sotsiaalkeskus pakub jätkuvalt teenuseid, aga veidi piiratud mahus.

• Eakate päevakeskuses sauna ei saa, kuid duši alla saab etteregistreerimisega üks inimene korraga (päevakeskuse tel 322 2331). Pesu saab tuua E-R 9.00-12.00 (uks on lukus, tuleb helistada uksekella), huviringe ei toimu.
  • Laste päevakeskus on lahti 8.00-16.00, lapsed hajutatult ja eelneval kokkuleppel (saavad vajadusel õpiabi ja nõustamist).
  • Psühholoogid teevad veebi– ja telefoninõustamisi, aga vajadusel ja kokkuleppel ka kohapeal (ikka üks klient korraga).
  • Eripedagoog ja sotsiaalpedagoog teevad oma klientidega tööd edasi (nii lasteaias kohapeal kui telefoni ja veebis).
  • Tugitöötajad, tugiisikud teevad oma tööd vastavalt võimalusele – õues, veebi– ja telefoni teel.
  • Koduhooldus viib kohale toidu, ravimid jne; koristamise ja saatmisteenus hetkel peatatud; suhtlemine telefoni teel.
  • Erivajadusega päevakeskuse teenus jätkub, kliendid hajutatult, üks klient korraga.
  • Varjupaiga töökorraldus tavapärane.

Rakvere Spordikeskus

Alates 11. märtsist on sporditegemine siseruumides lubatud vaid meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele (sh noortekoondised).

Treeningud on eelregistreerimisega. Enne treeningaja broneerimist peavad kõik treenerid ja treenijad saatma spordikeskusele alaliidu vastava dokumendi.

Kastani tänava spordihalli välisuks on teistele klientidele suletud. Rahu hall on suletud.

Õppetöö Rakvere linna munitsipaalkoolides (Rakvere Reaalgümnaasiumis, Rakvere Gümnaasiumis ja Rakvere Põhikoolis) toimub alates 8. märtsist distantsõppel.

Rakvere Muusikakool töötab 100% distantsõppel.

Rakvere Spordikool viibib viiruse leviku piiramiseks ja laste vaheliste kontaktide vähendamiseks 8. – 28. märtsini koolivaheajal. Lubatud on vaid individuaaltreeningud, kehtestatud piiranguid jälgides. Nende toimumise otsustavad treenerid ja need toimuvad üldjuhul Eesti noortekoondise kandidaatidele. Märtsikuus ära jääv õppetöö asendatakse õppetööga augustikuus. Märtsikuu eest lapsevanematele õppetasu arveid ei väljastata. Õppetööle naastakse piirangute leevendamisel võimalusel 11. aprillil.

Kungla lasteaias jätkub töökorraldus tavapäraselt. Muusikalised ja liikumistegevused toimuvad õues ning kui ilm vähegi lubab, ollakse lastega õues ka õhtusel ajal.

Rohuaia lasteaed on hetkel kõik rühmad avatud. Rühmade nädalaplaanid on tehtud selliselt, et huvilised lapsevanemad saaksid nende abil oma lapsega tegutseda.

Triinu lasteaias toimuvad samuti liikumistunnid õues. Lapsevanematel ei ole lubatud majja siseneda, laste vastuvõtmine ja üleandmine toimub õues.

Rakvere avatud noortekeskuse tegevused toimuvad veebis. Igal nädalal pannakse Facebooki üles nädalaplaan. Jooksvad tegevused toimuvad Facebookis, Instagrammis ja TikTokis.