Tormihoiatus!

11. jaanuar 2021

Riigi ilmateenistus on välja andnud alljärgneva hoiatuse:

Erakorraline teave:
  • 12. jaanuaril on oodata tihedat lumesadu ja tuisku ning kagutuule tormi. Ööpäeva jooksul lisandub orienteeruvalt 10-15 cm, Ida-Eestis ~5 cm lund.
  • 12. jaanuari öö hakul tugevneb rannikul kagu- ja lõunatuul puhanguti 20 m/s, saartel ning mandri lääne- ja looderannikul puhanguti 23 m/s, Hiiumaal ja Saaremaal vastu Läänemerd kuni 25 m/s. Sisemaal tugevneb pärast keskööd kagu- ja lõunatuul puhanguti 15, hommikul 17 m/s.
  • Lumesadu laieneb üle mandri, tuiskab, Lääne-Eestis sajab ka lörtsi.
  • 12. jaanuari päeval jätkub lumesadu ja tuisk. Tuul püsib väga tugevana õhtuni, siis hakkab tasapisi nõrgenema.
  • Tähelepanu! Liiklusolud muutuvad keeruliseks! Tihe lume- ja lörtsisadu halvendab nähtavust. Teedele tekkivate tuisuvaalude ja tugeva külgtuule tõttu sõidukite juhitavus halveneb.
  • Tormituul võib puid murda ning põhjustada elektri- ja veekatkestusi.

Väga tugev tuul ühes tuisuga püsib homse õhtuni. Maha võib sadada 15 cm lund.

Päästeameti soovitab:

• Varu joogivett ja toitu.
  • Lae täis mobiiltelefon ja akupangad ning varu patareisid.
  • Tangi auto ja varu küttepuid.
Tormi ajal:
  • Kui võimalik, püsi toas.
  • Too tuppa ka lemmikloomad.
  • Kui pead õue minema, siis arvesta riietudes ka tuulega ning väldi liikumist puude all.·
  • Väldi autosõitu, eriti kõrvalteedel.
  • Hädavajaliku sõidu korral võta kaasa laetud mobiiltelefon ja akupangad, lumelabidas, soojad riided ja soe jook.
  • Teeolude kohta küsi infot numbril 1247.
  • Elektrikatkestustest teata Elektrilevi rikketelefonil 1343.
  • Maha langenud liinidest teavita ka häirekeskust telefonil 112.
  • Inimvigastuste ning otsese ohu korral helista hädaabinumbril 112.
Rohkem infot, kuidas hädaolukordadeks valmis olla, leiad aadressilt www.olevalmis.ee või "Ole valmis!" äpist.

Kommuniktsioonispetsialist