« Tagasi

Rakvere Keskväljakule püstitati jõulukuusk

Rakvere Linnavalitsus
20. november 2020

 

Täna jõudis koos esimese lumega Rakvere Keskväljakule kaunis jõulukuusk. 

Rakverel on armsad ja tugevad traditsioonid jõuluaja alguse tähistamiseks, kuid see aasta on omanäoline ja kutsub meid ka värskes õhus viibides tegutsema hoitult. Sellest tulenevalt toimub tänavu advenditulede süütamine Rakvere Keskväljakul teisiti kui varasematel aastatel. Jõulutuled süüdatakse kuusel esimese advendi õhtul, 29. novembril.

Paneme suurt rõhku turvalisusele ja kuna inimeste tervis on kõige tähtsam, siis ei toimu koroona tõttu tänavu traditsioonilist advendiajakontserti vabas õhus.

Linnapea Triin Varek: „Aasta on olnud heitlik ja murelik ning praegugi ei tea me, mida koroonaviiruse osas võib tuua iga uus päev. Jõuluaeg on rahu ja helguse aeg, kus loodan, et võetakse rohkem aega enda ja lähedaste jaoks, märgatakse inimesi enda ümber. Alati soovin, et hoitud olemist oleks rohkem ja ilus on unistus sellest, et keegi ei peaks ennast pühadel üksildasena tundma. Püüame ikka positiivselt mõeldes leida rõõmu ning õpime tasapisi elama ja toimetama selle uue viiruse ajastul. Jõulud on ikka jõulud ja kuidas neist rõõmu tunneme, saame ise otsustada. Isegi kui aasta on olnud väga teistsugune, kehtivad piirangud, ranged soovitused ja kuskil hiilib hirm. Valime headuse, turvalisuse ja rõõmu. Tähistame teisiti, aga tähistame rahukuu algust, hoides rõõmu oma südames ja jagades seda oma kallitega. Jõuluväljak jääb nautimiseks linlastele ja külalistele ju pikaks ajaks."

Kontserdihuvilised on oodatud Rakvere Kolmainu kirikusse kell 18.00 algavale Arsise kellade ansambli esimese advendi kontserdile. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal. Tuletame meelde, et siseruumides on oluline samuti arvestada viiruseleviku tõkestamise tingimustega, katta suu ja nina või kanda maski.

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
5104544
kristel.mand@rakvere.ee