Rakvere Linnavalitsuse hoone värvub sirelilillaks

17. november 2020

Täna, 17. novembril, tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva. Selle päeva eesmärk on teavitada ühiskonda enneaegse sünnituse ja sünniga seotud teemadest. Eestis sünnib igal aastal ligikaudu 800 enneaegset last, kes veedavad oma esimesed elupäevad, nädalad ja vahel ka kuud haiglas. See on raske periood kogu perele.

Rakvere Linnavalitsus avaldab toetust enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele, valgustades linnavalitsuse hoone sirelililla värvusega.

Sirelililla värv on enneaegse sünni sümbol, mis tähistab õrnust ning erakordsust. Õrnad on need pisikesed lapsed, kes on otsustanud siia maailma tulla varem ja nende elujõud ning kangelaslikkus on erakordsed.

2020 aasta enneaegse sünni ülemaailmne moto on: „Üheskoos liiga vara sündinud beebide eest – hoolitseme tuleviku eest."

kommunikatsioonispetsialist
kristel.mand@rakvere.ee