Rakvere Pika tänava uuendamine pälvis Muinsuskaitseameti aastapreemia

15. oktoober 2020

14. oktoobri õhtul selgusid 45 nominendi seast Muinsuskaitseameti aastapreemia saajad. Parimaks uusehitiseks ajaloolises keskkonnas nimetati Rakvere Pika tänava uuendamine.

Ajaloolise Pika tänava uuendamine kaasaegseks jalakäijasõbralikuks avalikuks linnaruumiks on andnud sellele tänavale uuesti esindustänava rolli. Žürii hinnangul väärib tunnustamist Rakvere Linnavalitsuse tahe ja valmisolek panustada ajaloolise linnasüdame arendamisse. On heameel, et kohaliku omavalitsuse soove, muinsuskaitselisi eesmärke ja kohaliku kogukonna vajadusi arvestades on kavandanud tänav, mis täiendab ja tõstab esile vanalinna väärtusi. Töid teostas AS YIT Eesti.

Tunnustuse pälvisid:
- Rakvere Linnavalitsus
- projekteerija KARISMA arhitektid OÜ, autorid Risto Parve ja Kai Süda.

Pikk tänav uuendati EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse „Hea avalik ruum" raames.