Osale maailmakoristuspäeval!

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
16. september 2020

Laupäeval, 19. septembril toimub järjekordne Maailmakoristuspäev, mille siht on tänavu hajusalt paiknev väike ja nähtamatu prügi, mida leidub kõikjal meie ümber: suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud.

Rakvere linnas saab igaüks anda oma panuse puhtama keskkonna heaks. Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka kutsub rakverlasi aktsiooniga liituma. „Paigaldasime käidavamatesse kohtadesse viis spetsiaalse märgistusega prügikonteinerit, millesse on igaühel võimalik panna linnaruumist kogutud väikeprügi," märkis Sikka.

Konteinerid on üleval kuni 20. septembrini ja need asuvad:

• Purskkaevu park - Tallinna tn 22
  • Rulapark - Kastani pst 10b
  • Kirikupark - Spordi tn 6
  • Supeluse park - L. Koidula tn 30a
  • Promenaadil bussijaama läheduses - Laada tn 18a

Kas teadsid, et väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.

Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikkus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all.

Rakverest on tänaseks koristama registreerunud ka mitmed haridusasutused - Rakvere Põhikool 200 õpilasega, Kungla lasteaed 150 mudilase osavõtul, Eragümnaasium 100 õpilasega ja Triinu lasteaia Muumi rühma lapsed.

Teeme üheskoos linnaruumi puhtaks!

Registreeri end koristuspäevale: www.maailmakoristus.ee