Rakvere linnapea Triin Vareki kooli alguse tervitus

Armas koolipere,

head lapsevanemad,

Kooliaasta algus on käes. Kellel esimest, kellel viimast korda, aga alati isemoodi ja eriline, sest hetked, mida kogeme on kordumatud.

Kooliaeg on tore aeg, kuna igal aastal saab alustada nagu puhtalt lehelt. Sul on jälle võimalus olla tragim, tublim ja aktiivsem, kui kunagi varem.

Kool ja õpetajad on selleks, et aidata laduda teadmiste alusmüürid. Need olulised ja esimesed, mis hiljem elus edasi aitavad. Ühine koostöö on siin oluline, et edu ja rõõmutunne oleksid paitavad.

Õpi hoolega, sest teadmised annavad vabaduse, valikuvabaduse - elada täiskasvanuna oma unistuste elu.

Julge küsida - rumalaid küsimusi ei ole. Ja naudi kooliaega, sest aeg läheb ruttu!

Soovin teile avastamise õhinat ja tegusust! Kandke endas rõõmu ja jagage seda teistega, mis sest, et õppimine on raske töö.

Hoidke üksteist ja olge teineteisele toeks. Hoidke oma õpetajaid, oma klassikaaslasi, sõpru. Kõiki! Ikka ka neid, kes on teistest erinevad.

Austame üksteist, ja seda, et olemegi erinevad. Peame ikka meeles head suhtlemise- ja käitumistavad, tuletame meelde ka koolirahu põhisõnumid.

Õpetajatele jaksu ja pikka meelt. Ikka rahu ja rõõmuga igasse tundi. Teie inspireerite ja olete eeskujuks, see on suur vastutus, aga ka suur võimalus.

Lapsevanematele headust - aega olla oma lapse jaoks olemas, teda toetada ja pakkuda turvalist ning õnnelikku kasvukeskkonda, et õppetöö kulgeks stabiilselt ja hästi, siin on just teil oluline roll.

Koroonakevadel saime koos hästi hakkama ja loodan, et sügis tuleb leebem. Kas tuleb, ei tea. Peaproov on meil tehtud. Katsume üksteist hoida. Selleks püsime terved ja haigetena kindlasti kodus.

Head tervist, et koguda tarkust ja tarkust püsida terved.

Vahvat kooliaasta algust kõigile!

Triin Varek
Rakvere linnapea