Rakvere Vallimäel toimuval taasiseseisvumispäeva kontserdil esinevad Bonzo ja Politsei- ja Piirivalveorkester

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
12. august 2020

Neljapäeval, 20. augustil on kõik suured ja väikesed oodatud tähistama Eesti taasiseseisvumispäeva Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuses.

Kell 12 algab suurel laval meeleolukas kontsert, kus esinevad Andrus Bonzo Albrecht ja Politsei- ja Piirivalveorkester enam kui 30 muusiku osavõtul. Dirigeerib Hando Põldmäe.

Hando Põldmäe sõnul ulatub Politsei- ja Piirivalveorkestri ja Bonzo koostöö algus kümne aasta taha. Ühisele repertuaaririiulile on kogunenud 20 lugu, mida erinevatel kontsertidel on esitatud.

Rakvere Vallimäe taasiseseisvumispäeva kontserdil tuleb ettekandele Bonzo isamaaliste laulude albumilt kuldklassikat. Bonzo varasemast loomingust kindlasti „Mees ja jumal", „Ingel lendas ära", hilisemast loomingust „ Mööda koduvälju".

Dirigendi sõnul lähtuti kava kokkupanemisel lauludest, mis kannavad endas mõtteid meie maast, kodust, iseolemisest ja inimestest sellel maal. „Muusika on kunst, mis oskab meid kokku siduda ja paneb meil unustama argipäeva ebaolulised mured," lausus ta.

Hando Põldmäe sõnul pakub kontsert kõigile võimaluse koos olla ja nautida erilist ja ainukordset Rakvere Vallimäe vabaõhukeskust.

Taasiseseisvumispäeva kontsert kestab tund aega ja on kõigile tasuta. Üritust korraldab Rakvere Kultuurikeskus.

Juba kell 11 avatakse Vallimäel kohvik, mis jääb avatuks ka peale kontserdi lõppu.

Lastealal on noorimatele külastajatele lustimiseks tasulised atraktsioonid (karussell ja ponisõit), kauplemine sularahas.

Samal päeval toimub Vallimäe vabaõhukeskuses Karakter MTÜ lavavõistluse koolitus, millega tehakse algust Rakvere Vallimäel 2021. aasta juunis etenduvas suvelavastuses "Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas" üles astuvate sõdurite väljaõppega.

Lavavõitluse koolitus toimub ajavahemikul kella 11-16 ning on kõikidele Vallimäe vabaõhukeskuse külastajaile ja huvilistele avalikult vabalt jälgitav.

Katrin Põllu
Rakvere Kultuurikeskus