Täna kell 10 algas piletimüük Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuse avapeole

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
1. juuli 2020

Alates tänasest saab Piletilevist osta pileteid peatselt valmiva Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuse avapeole, mis toimub laupäeval, 1. augustil algusega kell 20.00.

Neljateistkümne kuuga rajati Rakvere Vallimäe nõlvade vahele unikaalne, ligi 7 hektaril laiuv vabaõhukompleks - tipptasemel 4200 istekohaga pealava ala ning 800 istekohaga foorumlava. Pealavale on vajadusel võimalik paigutada parterisse lisaks täiendavad 1500 istekohta.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakvere linna jaoks oluline arendusprojekt loonud tänapäevased võimalused suurürituste korraldamiseks. „Vallimäe vabaõhukeskus on kindlasti ja vaieldamatult vägev ning võimas kontserdipaik, unikaalne oma hea asukoha, ligipääsetavuse ning uudsusega," lausus linnapea.

Avapeo lavastaja Üllar Saaremäe: „Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuse avakontsert jalutab läbi paiga ajaloo, peatub käesolevas hetkes ja näitab tulevikuvõimalusi." Saaremäe sõnul astuvad lavale armastatud näitlejad ja tantsijad, toimub valgusemäng ja tulevärk. Avapeo peaesineja on Põhjakonn.

Kuna kehtivate piirangute tõttu saame avamisele lubada piiratud hulga külalisi, palume piletiostu mitte jätta viimasele minutile.

Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ja piletilevi.ee lehel.

Vallimäe vabaõhukeskuse ehitaja on AS YIT Eesti.

„Rakvere vallimäe kompleksi väljaehitamise" projekti ehitushanke maksumus on suurusjärgus 5 miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi taotlusvoorust „Turismitoodete- ja atraktsioonide ning sihtkoha kui võrgustiku arendamise toetamine 2,455 miljoni euro ulatuses.

Triin Varek
Rakvere linnapea